شیر شتر از التهاب جلوگیری می کند

شیر شتر حاوی لیپیدهایی است که می تواند التهاب را مهار کند. نتایج مطالعه مربوطه در مجله Functional Foods in Health and Disease منتشر شده است.

این محصول تأثیر مثبتی بر التهاب ناشی از پروتئین های گلیکوله شده ، که ترکیبات سمی ناشی از قند هستند ، دارد. آنها به بافت آسیب می رسانند و نقش عمده ای در پیشرفت دیابت و بیماری های قلبی دارند.

به گفته محققان ، لیپیدهای موجود در شیر شتر می توانند با کاهش بیان برخی از مولکول های پیش التهابی ، التهاب را مهار کنند.

به عنوان یک پاسخ ایمنی ، هنگامی که سلول های آسیب دیده مواد شیمیایی را آزاد می کنند که باعث آسیب یا عفونت می شوند ، التهاب ایجاد می شود. در شرایط طبیعی ، روند التهابی حتی اگر مفید باشد، خود به خود از بین می رود. اما اگر این روند به تأخیر بیفتد ، می تواند به سلول ها و DNA آسیب برساند ، که منجر به بیماری های جدی می شود ، به عنوان مثال ، بیماری های قلبی عروقی یا سرطان.

مطالب علمی شیر شتر به دلیل گزارش خواص ضد دیابت آن افزایش یافته است. این نوشیدنی حاوی لیپیدها و پروتئین ها از جمله ایمونوگلوبولین ها (آنتی بادی ها) و وزیکول ها (مایع محصور در غشای چربی) و همچنین مواد مغذی مختلف است. متخصصان دریافته اند که لیپیدهای موجود در شیر شتر می توانند بر التهاب که در افراد دیابتی شایع است تأثیر بگذارند.

التهاب مزمن یکی از ویژگی های مشترک دیابت نوع ۲ است. در این بیماران ، چربی شکم و دور کمر باعث التهاب می شود و منجر به ایجاد مقاومت به انسولین می شود. اعتقاد بر این است که نوعی ماکروفاژ سلول ایمنی در این روند دخیل است. محققان به این نتیجه رسیدند که لیپیدهای موجود در شیر شتر می توانند التهاب ماکروفاژها را که توسط پروتئین های گلیکوله شده ایجاد می شود ، با تأثیر بر پروتئین های پاسخ التهابی تنظیم کنند.

به گفته نویسندگان مقاله ، به دلیل توانایی آن در کاهش شدت التهاب ، می توان شیر شتر را به عنوان یک غذای فوق العاده در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *