چرا شیر شتر در برابر اکنه موثر است؟

چرا شیر شتر در برابر آکنه موثر است؟

شیر شتر دارای برخی خصوصیات واقعاً شگفت انگیز است که ممکن است دلیل موفقیت آمیز بودن آن برای مقابله با آکنه را توضیح دهد.

چربی های همگن شده

چربی های موجود در شیر شتر بسیار ریز و همگن هستند ، بنابراین محصولات مراقبت از شیر شتر به راحتی جذب می شوند. محصولات مراقبت از پوست شیر ​​شتر منافذ پوستی را مسدود نمی کند و علائم آکنه را بدتر نمی کند.

ویتامین های A و C

شیر شتر حاوی ویتامین های A و C طبیعی به اشکال قابض کمتر از اسیدهای سنتز شده در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست است. رتینول یک ویتامین A سنتز شده است و کرم های رتینوئید اغلب برای درمان آکنه تجویز می شوند. در محصولات آرایشی ، از رتینول برای کمک به رفع منافذ و تسریع در تجدید سلول استفاده می شود. رتینول سنتز شده می تواند تحریک کننده باشد ، به ویژه در پوست آسیب دیده.

ویتامین C یک ضد اکسیدان عالی است. باز هم می گویم ویتامین C موجود در شیر شتر کاملاً طبیعی است و سنتز نشده است.

اسیدهای چرب زنجیره بلند

زنجیره بلند اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶ موجود در شیر شتر ضد التهاب ، آبرسانی و مغذی است. پاک کننده های شیر شتر اثر خشک کنندگی محصولات معمول آکنه را ندارند. در واقع ، این برعکس است. هیدراتاسیون آنها همزمان با پاکسازی انجام می شود.

پروتئین های محافظ

شیر شتر حاوی پروتئین های محافظ پیچیده و منحصر به فردی است که می تواند به کاهش التهاب و تحریک کمک کند. از شیر شتر می توان به صورت موضعی روی لکه ها ، جوش ها و کیست ها استفاده کرد.

اسیدهای آلفا هیدروکسی

اسیدهای هیدروکسی آلفا موجود در شیر ، به ویژه اسید لاکتیک ، سلول های مرده پوست را به آرامی جذف می کند و از بین می برد و به از بین بردن علت اصلی آکنه کمک می کند. سلول های مرده پوست باعث انسداد فولیکول های مو می شوند.

منبع: /camelife.com.au

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *