پرسش و پاسخ های متداول و کاربردی در مورد شیر شتر

سوالات متداول و بسیار کاربردی در مورد شیر شتر که خانم دکتر میلی هینکل به آن پاسخ داده اند:

سوال: به کودک اوتیسم چه مقدار شیر شتر بدهم؟

پاسخ: برای هر کودک متفاوت است. برخی ممکن است فقط قادر باشند ۱ قاشق غذاخوری دو بار در روز را شروع کنند و سپس به تدریج افزایش دهند. اما به عنوان یک قاعده کلی: با ۳۰ سی سی دو بار در روز با معده خالی شروع کنید. دوز را به تدریج هر ۳-۵ روز افزایش دهید تا دوز نگهدارنده به ۲۴۰ سی سی در مجموع در روز برسد. توجه: بیشتر کودکان به عنوان دوز نگهدارنده فقط به ۲۴۰ سی سی در روز نیاز دارند.

سوال: چگونه می توان فهمید که فرزند من واکنش آلرژیک به شیر دارد یا خیر؟



پاسخ: اگر کودک شما بثورات پوستی، اگزما، مدفوع شل یا رفتار تحریک پذیر داشته باشد ، ممکن است به شیر حساسیت داشته باشد. شیر را به مدت ۷۲ ساعت متوقف کنید ، سپس در دوز اولیه مجدداً شروع کنید. اگر علائم عود کرد ، به احتمال زیاد کودک شما به شیر حساسیت دارد.

سوال:  ماندگاری شیر شتر چقدر است؟

پاسخ: بهترین زمان ماندگاری در یخچال برای شیر خام به مدت ۵ روز است. بهترین زمان ماندگاری در یخچال برای شیر پاستوریزه حدود ۷ روز است. بهترین زمان ماندگاری در فریزر به مدت ۴ ماه است اما تا ۶ ماه قابل نگهداری است. اگرچه ممکن است چربی بیشتر از شیر جدا شود و شیر کلوچه ای یا دانه ای به نظر برسد ، اما این کاملا طبیعی است و هیچ مشکلی شیر ندارد. فقط شیر ذوب شده را خوب تکان داده و صاف کنید تا از بین برود.

سوال: من دیابتی هستم. چه مقدار شیر شتر لازم است بنوشم؟

پاسخ: هر دیابتی از نظر مقدار شیر مورد نیاز متفاوت است همانطور که در مقدار انسولین مورد نیاز متفاوت است. به عنوان یک قاعده کلی: یک لیوان با حجم ۲۴۰ سی سی  دو بار در روز با معده خالی باید سطح قند خون را کاهش دهد.

سوال: مادرم چه مقدار شیر باید بنوشد؟ او سرطان دارد.

پاسخ: بیماران سرطانی در دوز مورد نیاز خود متفاوت هستند ، اما به طور معمول: سه لیوان ۲۴۰ سی سی سه بار در روز با معده خالی حداکثر دوز مصرفی است. این باید به تدریج به این مقدار برسد. بسیاری از بیماران سرطانی به دلیل اثرات شیمی درمانی و پرتو درمانی نمی توانند دوزهای بالا را تحمل کنند. بنابراین شیر به دلیل ضعف سیستم ایمنی بیمار باید با دوز کم شروع و به تدریج در طی یک دوره افزایش یابد.

سوال: آیا مخلوط کردن عسل یا شکلات در شیر شتر برای کودک اوتیسم من اشکالی ندارد؟ او طعم شیر را دوست ندارد.

پاسخ: نه. عسل می تواند باعث افزایش سطح قند خون شود. شربت افرا ارگانیک درجه B بهترین است. این ماده به تنظیم میزان انسولین از سلولهای پانکراس کمک می کند و باعث افزایش سطح قند خون نمی شود. شکلات می تواند بیش از حد کودکان اوتیسم را تحریک کند و توصیه نمی شود. میوه های تازه ای که کودک می تواند تحمل کند ، خوب است که به شکل اسموتی میوه به شیر اضافه شود.

سوال: چه زمانی بهترین زمان برای نوشیدن شیر است؟



پاسخ: بهتر است شیر شتر را اول صبح و آخر شب را با معده خالی بنوشید.

سوال: آیا مصرف مکمل های غذایی همراه با شیر درست است؟

پاسخ: شیر شتر می تواند به عنوان یک عامل حمل کننده برای انتقال مواد مغذی به سلول ها عمل کند ، بنابراین مصرف برخی مکمل ها با شیر اشکالی ندارد. با این حال ، مصرف مکمل های گیاهی با شیر شتر قابل قبول نیست. ترکیب گیاهان با شیر می تواند در اثربخشی هر دو تأثیر بگذارد.

سوال: اگر شیر خام را گرم کنم آیا مواد مغذی از بین می رود؟



پاسخ: برای حفظ بالاترین سطح مواد مغذی ، ایمونوگلوبولین ها و آنتی بادی های موجود در شیر خام ، بهتر است شیر خام جوشانده یا مایکروویو نباشد.

سوال: فرزند من سطح آهن کمی دارد و از مکمل آهن استفاده می کند. من خواندم که شیر شتر سطح آهن بالایی دارد. آیا لازم است مکمل آهن او را ادامه دهم؟



پاسخ: بهتر است همیشه با پزشک وی مشورت کنید. شیر شتر سطح آهن بالایی دارد و با گذشت زمان ممکن است کودک شما نیازی به ادامه مصرف مکمل خود نداشته باشد. اگر او در اثر ترکیبی از شیر شتر و مکمل آهن یبوست پیدا کند ، این می تواند نشانه افزایش سطح آهن او باشد. بنابراین بررسی دوره ای سطح آهن وی توصیه می شود

سوالات عمومی در مورد شیر شتر

سوال: چه سنی می تواند شیر شتر بنوشد؟


پاسخ: در تمام سنین (نوزادان و بزرگسالان).


سوال: چه کسی از مصرف این شیر استفاده میکند؟



هرکسی میتواند آن را بنوشد.


سوال: آیا کسی به طور کامل از شیر شتر بهبود یافته است؟

پاسخ: آره.

سوال: لیست بیماری هایی که با بیماران در مورد شیر شتر سرو کار داشته اید.

پاسخ: اوتیسم ، سرطان ، کرون ، کولیت ، حساسیت شیمیایی ، لایم ، آلزایمر ، زونا ، هپاتیت ، ایدز ، اچ آی وی ، پوکی استخوان ، اگزما ، سمیت فلزات سنگین ، دیابت ، PANDAS ، سندرم داون ، سندرم جنگ خلیج فارس.

سوال: لیست علائم جانبی یا die-offs .

پاسخ: می تواند آبریزش بینی ، تب خفیف ، سردرد ، گوش درد ، علائم شبیه آنفولانزا ، لرز ، درد مفصل ، حالت تهوع باشد.

سوال: علائم آلرژی چیست؟

پاسخ: راش ، اسهال ، مدفوع شل ، رفتار تحریک پذیر یا پرخاشگرانه ، اگزما

سوال: علائم سم زدایی چیست؟

پاسخ: علائم در هر بیماری ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال ، کودکان اوتیسم ممکن است برای چند روز تحریک پذیرتر شوند. هیچ نشانه ای از سم زدایی با شیر شتر وجود نداشته باشد. ممکن است نشانه هایی از “die-off” یا آلرژی وجود داشته باشد ، اما این سم زدایی نیست.

سوال: آیا دادن شیر بز در ترکیب با شیر شتر اشکالی ندارد؟

پاسخ: بهتر است به دلیل اندازه مولکول ها و احتمال آلرژی به شیر بز ، شیر حیوانات را با هم مخلوط نکنید.

سوال: در مورد شیر گاو چطور؟

پاسخ: همان جواب

سوال: آیا می توانم شیر شتر را با شیر بادام یا شیر نارگیل مخلوط کنم؟

پاسخ: همیشه بهتر است شیر به تنهایی مصرف شود ، اما اگر آلرژی به شیر بادام یا نارگیل وجود نداشته باشد ، به مقدار کم اشکال ندارد.

سوال: آیا شیر شتر جایگزین مناسبی برای شیر مادر است؟

پاسخ: آره. ما بیش از هر حیوان دیگری که شیر می دهد ژن های مشترکی با شتر داریم. شیر شتر بسیار نزدیک به شیر انسان است.

سوال: آیا شیر شتر در برابر شیر انسان فایده ای دارد؟

پاسخ: شیر شتر در برخی از مواد مغذی بالاتر از شیر انسان است ، بنابراین برای کودکی که سندرم کاهش رشد دارد یا مادر شیر کافی برای تأمین نیاز روزانه مواد مغذی به کودک ندارد ، بهتر است.

س. در مورد شیرخشک چطور؟ آیا شیر شتر جایگزین مناسبی است؟

پاسخ: شیر شتر بهتر است. شیر خشک دارای ترکیبات مصنوعی است و شیر شتر، غذایی کامل با تمام مواد مغذی به شکل طبیعی و بسیار نزدیک به شیر انسان است.

سوال: افزودنیها برای شیر شتر چیست؟

پاسخ: در صورت تمایل می توان شیر را با مقدار کمی شربت افرا یا میوه تازه در یک اسموتی افزایش داد. من عسل را توصیه نمی کنم زیرا باعث افزایش سطح قند خون می شود. از مصرف میوه های خشک به دلیل داشتن قند زیاد باید خودداری شود.

سوالات مربوط به استفاده از شیر شتر:

سوال: برای رسیدن به منافع و فواید بیشتر و کاهش علائم جانبی چه کاری باید انجام دهم؟

پاسخ: اگر هیچ گونه مزایا یا کاهش علائم بیماری خود دریافت نکرده اید ، می توانید هر ۳ روز یکبار مقدار شیر مصرفی را افزایش دهید تا زمانی که شاهد کاهش علائم باشید. کودکان نباید بیش از نیم لیتر در روز مصرف کنند و نباید بیش از ۶ ماه در این دوز باقی بمانند. در صورت بدتر شدن علائم جانبی، شیر را کاهش دهید. اگر مدت زمان طولانی در دوز مصرفی بالا هستید و دچار یبوست یا تحریک بیشتر می شوید ، شیر را کاهش دهید.

سوال: چه مدت طول میکشد که با مصرف شیر شتر  متوجه بهبودی در سلامت روده و گوارش شوید؟

پاسخ: در بسیاری از بیماران ، در طی ۳-۵ روز بهبود محسوسی مشاهده می شود اما برخی از بیماران برای مشاهده بهبودی به ۲ هفته زمان نیاز دارند

سوال: آیا می توانم شکر اضافه کنم؟

پاسخ: نه. قند می تواند باعث افزایش سطح قند خون شود. شکر همچنین می تواند به تکثیر قارچ ها و سایر عوامل بیماری زا کمک کند. شربت افرا ارگانیک درجه B بهترین است.

سوال: آیا مصرف شیر شتر به من کمک می کند وزن اضافه کنم؟

پاسخ: برای بیمارانی که کم وزن هستند ، شیر می تواند به افزودن مواد مغذی کمک کند که باعث افزایش وزن سالم شود. برای بیماران دارای اضافه وزن می تواند مشکلات آلرژی غذایی و سوءجذب را که میتواند باعث افزایش وزن شود را برطرف کند بنابراین به کاهش وزن کمک می کند.

سوال: آیا شیر شتر یک درمان مادام العمر است؟

پاسخ: نه. وقتی علائم برطرف شد و علت اصلی بیماری رفع شد ، بیمار باید ۴ ماه دیگر روی شیر شتر بماند ، در این صورت ممکن است شیر را قطع کنند. اگر علائم عود کرد ، پس بیمار علت اصلی بیماری را برطرف نکرده است. بسیاری از بیماران پس از برطرف شدن علائم ، نیازی به شیر شیر ندارند.

سوال: کی مصرف شیر شتر را متوقف کنم؟

پاسخ: پس از برطرف شدن علائم. ۴ ماه صبر کنید تا مشکل روده ای  و گوارشی  بهبود یابد. اگر علائم عود کرد ، پس باید علت اصلی بیماری را برطرف کرد.

سوال: چرا ما باید اینقدر کند با شیر شتر شروع کنیم؟

پاسخ: شیر شتر از خواص درمانی شگفت انگیزی برخوردار است. اگر در دوز بیش از حد زیاد مصرف شود ، بیمار می تواند احساس ناراحتی کند و آن را به عنوان واکنش به شیر اشتباه بگیرد، در حالی که در واقع این یک فرآیند بهبود است  به نام   “die-off” که به دلیل خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی شیر شتر است.

سوال: من حدود ۲ هفته است که شیر شتر مصرف میکنم، اکنون در ابتدا متوجه گاز اضافی و ناراحتی معده شدم. آیا این طبیعی است؟

پاسخ: ممکن است دوز مصرفی شما بیش از حد باشد، یا ممکن است در معرض آلرژی به شیر باشید.

سوال: آیا استفاده از مخلوط کن سریع با شیر شتر بی خطر است؟

پاسخ: بهتر است شیر را با توجه به مقدار کف یا حبابهایی که با سرعت زیاد ایجاد می کند ، با سرعت کمتری مخلوط کنید. از دست دادن قابل توجهی از مواد مغذی در اثر سرعت بالا وجود ندارد ، اما سرعت پایین تر بهترین حالت است.

سوالات در مورد Die-Offs:

سوال: Die-Offs چیست؟

پاسخ: واکنش Die-Offs یا هرگزهایمر( Herxheimer) هنگامی اتفاق می افتد که مخمر ، باکتری یا سلول ویروس به سرعت از بین بروند و محصولات فرعی متابولیکی در بدن آزاد شوند.

سوال: علائم Die-Off چیست؟

پاسخ: علائم متفاوت است و می تواند شامل  مه مغز ()، تب کم درجه ، لرز ، گوش درد ، سردرد ، گلودرد ، آبریزش بینی ، خستگی ، حالت تهوع ، تورم غدد و / یا غدد لنفاوی ، گاز ، نفخ ، اسهال ، درد مفاصل و عضلات ، بثورات جلدی ، کهیر ، تعریق ، عفونت های سینوسی ، عفونت واژن یا پروستات.

سوال: چه زمانی دوره Die-Off شروع می شود؟

پاسخ: Die-Off معمولاً اتفاق نمی افتد مگر اینکه شیر شتر خیلی زیاد در دوز خیلی سریع مصرف شود یا اگر با مواد مغذی خاصی ترکیب شود. Die-Off می تواند در طی چند روز اول مصرف شیر شتر باشد و معمولا در طی یک هفته از بین می رود.

سوال: die-off چه مدت طول می کشد و آیا باید شیر دادن را قطع کنم؟

پاسخ: بهتر است شیر را تا زمانی که علائم die-off از بین نرود متوقف کنید و سپس با دوز کمتری دوباره شروع کنید و فقط به جای هر ۳ روز، هر ۵ روز دوز را افزایش دهید. ممکن است لازم باشد کل دوز نگهداری تنظیم شود.

 سوال: آیا die-off می تواند باعث اگزما شود؟

پاسخ: این می تواند باعث کهیر ، بثورات و خارش شود ، اما معمولاً اگزما ناشی از آلرژی غذایی است.

سوال: چگونه می توانم با die-off قارچی حاصل از شیر شتر کنار بیایم؟

پاسخ: شیر را متوقف کنید تا علائم از بین برود. برای از بین رفتن کاندیدا می توانید یک داروی هومیوپاتی استفاده کنید. هر نوع پروبیوتیک را که مصرف می کنید  را کاهش دهید و یا برا مراجعه به پزشک و با آزمایش تشخیص طبی  کاندیدا یا باکتری یا ویروس را تشخیص دهید. درمان کمی متفاوت خواهد بود. بدیهی است که شما می خواهید میزان آب مصرفی خود را افزایش داده و بدن را شستشو دهید. رژیم ضد قارچی خود را رعایت کنید.

سوال: آیا شیر خام شتر حاوی پروبیوتیک است؟ چقدر؟

پاسخ: شیر شتر حاوی پروبیوتیک است. سه پروبیوتیک شایع Lactobacillus Plantarum ، Lactobacillus pentosus و Lactococcus lactis هستند. علائم die-off ناشی از مصرف بیش از حد زیاد شیر در دوز بسیار سریع است. پروبیوتیک های موجود در شیر به سرعت شروع به از بین بردن باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها برای کنترل سیستم ایمنی بدن می کنند و یک اثر “die-off”  یا از بین رفتن سریع عوامل میکروبی اتفاق می افتد.

سوال: ابتلا به قارچ پسرم از کنترل خارج شده است. آیا شیر شتر به از بین بردن آن کمک می کند؟

پاسخ: آره. شیر شتر دارای خواص ضد ویروسی ، ضد باکتریایی و ضد قارچی است.

سوال: آیا با مصرف شیر شتر میتوان از شر قارچ خلاص شد؟

پاسخ: بله کاملا.

سوال: آیا با عدم مصرف ، بعد از مصرف شیر شتر عوارض جانبی یا علائم بدی به وجود می آید؟

پاسخ: خیر ، نباید هیچ عارضه جانبی منفی وجود داشته باشد.

سوال: مصرف روزانه پسرم یک فنجان شیر شتر است ، اما اخیراً تمام شد و مجبور شدیم بیشتر سفارش دهیم. او ۵ روز بدون شیر شتر بود. آیا او از بعد از این  5 روز می تواند با همان مقدار شروع کند یا من باید مجدد کم کم به او بدهم؟

پاسخ: او باید خوب باشد و به دوز قبلی که قبلاً بود ادامه دهد. پنج روز زمان بیش از حد طولانی نیست. اگر چند ماه از شیر خارج شده بود ، باید دوز مصرفی تنظیم شود.

سوال: اگر مدتی شیر شتر نخورده باشم  آیا باید همان مقدار را که ترک کردم ادامه دهم یا با دوز توصیه شده از ابتدا شروع کنم؟

پاسخ: اگر بیش از ۳ هفته از شیر خارج شده اید ، ممکن است نیاز به تنظیم دوز باشد.

سوال: من دچار اختلال ماست سل شده ام و به همه غذاها  واکنش نشان می دهم. من به عنوان مکمل به دنبال شیر شتر هستم. من به گوشت شتر واکنش نشان می دهم. فکر می کنید من به شیر هم واکنش نشان دهم؟

ل پاسخ: ازم نیست. محتوای گوشت شتر تا حدودی با شیر شتر متفاوت است. اگر حساسیت کازئین ندارید ، می توانید با دوز کمی شروع کنید و مقدار آن را به تدریج افزایش دهید. در صورت بروز علائم ممکن است متوقف شوید و برای مشاوره با پزشک خود تماس بگیرید تا بتوانیم تشخیص دهیم که آیا مشکلی ایجاد کرده است یا خیر.

سوال: آیا کسی تجربه استفاده از شیر شتر با اختلال فعال سازی ماست سل را دارد؟

پاسخ: آره. اکثر افراد مبتلا به اختلال ماست سل دارای سطوح بالایی از فلزات سنگین و مارکرهای استرس اکسیداتیو هستند که افزایش یافته اند. شیر شتر دارای سطح بالایی از روی است که با مس مقابله می کند. بیماران مبتلا به اختلال ماست سل باید از مصرف غذاهای سرشار از مس خودداری کنند. من با استفاده از شیر شتر برای تسکین بسیاری از علائم این اختلال نتایج بسیار خوبی داشته ام.

سوال: آیا شیر شتر به بیماری لایم کمک می کند؟

پاسخ: بله ، من به دلیل خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی شیر شتر موفقیت زیادی در درمان بیماران مبتلا به لایم داشته ام. اسپیروکت لایم یک باکتری است. بسیاری از بیماران لایم از دوزهای بالایی از آنتی بیوتیک ها استفاده کرده اند که باعث رشد قارچ و همچنین عامل بیماری لایم در بدن آنها شده است. خواص ضد قارچی شیر شتر نیز به درمان این امر کمک می کند. وقتی بیماران قادر به نوشیدن شیر شتر به عنوان بخشی از درمان کلی خود هستند ، مه مغز پاک می شود ، درد مفصل از بین می رود ، حالت تهوع و خستگی از بین می رود.

سوال: دوز توصیه شده برای بیماری کرون چیست؟

پاسخ: هر بیمار متفاوت است. دوز خاصی وجود ندارد. اما به عنوان یک قاعده ، بیمار باید با دوز کم ۶۰ سی سی  در روز شروع کند و هر ۳ روز یکبار مقدار مصرف را افزایش دهد تا به دوز مورد نظر برسد. برای برخی از افراد ۲۴۰ سی سی  است ، اما برای برخی دیگر می تواند نیم لیتر در روز باشد.

سوال: شیر شتر چگونه به بیماری کرون کمک می کند؟ 

پاسخ: خواص ضد باکتری موجود در شیر شتر به تنظیم پاسخ ایمنی بیش از حد در افراد مبتلا به کرون کمک می کند. بیماری کرون یک بیماری التهابی روده و یک اختلال خود ایمنی است. افزایش سطح چربیهای اشباع نشده در شیر شتر همچنین به کاهش اثر التهابی کرون و بهبود بافتهای روده کمک می کند.

سوال: آیا شیر تازه بهتر از یخ زده است؟

پاسخ: تغییر کمی در شیر تازه در مقابل یخ زده وجود دارد. مطالعات انجام شده و نتایج بیان شده است ، “تفاوت معنی داری در شیر تازه در مقابل شیر شتر منجمد وجود ندارد.”

سوال: آیا هنگام انجماد شیر مواد مغذی از دست می دهد؟

پاسخ: مطالعات نشان داده است که هنگام انجماد شیر ، آنزیمی در شیر کاهش پیدا نمی کند. فقط از دست دادن ویتامین C بسیار ناچیز است. مطالعات نشان می دهد ، “مقدار قابل توجهی از دست دادن ویتامین C وجود ندارد که بتواند ارزش شیر را کم کند.”

سوال: اگر در شیر شتر کرم (انگل) وجود داشته باشد ، آیا یخ زدن شیر باعث مرگ آنها می شود؟

پاسخ: بله و نه. انجماد می تواند برخی از انگل ها را از بین ببرد ، اما لزوما باعث مرگ تخمها نمی شود. اما ، خرید شیر از لبنیات درجه A بیشتر مشکلات را برطرف می کند. لبنیات های درجه A باید مقررات و آزمایشات بسیار خاصی از شیر خود را برای تعیین وجود عوامل بیماری زای خاص در شیر رعایت کنند.

سوال: خرید از لبنیات درجه A چقدر مهم است؟

پاسخ: لبنیات های درجه A باید بازرسی های خاص توسط عوامل محلی ، ایالتی و فدرال را انجام دهند. آنها تحت بازرسی تصادفی از هر جنبه، از مواد غذایی ، بهداشت ، ماشین آلات ، برچسب ها و بطری ها قرار می گیرند. همه چیز روزانه آزمایش می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ آلودگی شیر وجود ندارد و یا لبنیات از بالاترین استانداردهای بهداشتی برخوردار هستند. ما توصیه می کنیم از شرکت  Desert Farms خریداری کنید زیرا آنها شرکت دارای درجه A هستند

سوال: چگونه خلوص / کیفیت شیر شتر را اندازه گیری می کنیم؟

پاسخ: شیر شتر باید از نظر باقیمانده آنتی بیوتیک و عوامل بیماری زای خاص مشترک در شیر آزمایش شود. این کار با آزمایش روزانه شیر توسط لبنیات درجه A انجام می شود. برای آزمایش شیر از نظر باقیمانده آنتی بیوتیک و تعداد سلول های سوماتیک شیر، کیت مخصوص آزمایش باقیمانده آنتی بیوتیک دارند. لبنیات های درجه A این کار را روزانه انجام می دهند.

سوال: تفاوت شفابخشی بین شیر خام و پاستوریزه چیست؟ آیا باید خام بنوشم یا پاستوریزه؟

پاسخ: از آنجا که پاستوریزاسیون شیر شتر با دمای بسیار کمی انجام می شود ، ما پاستوریزه را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا هیچ تفاوتی در بهبود این دو مشاهده نکردیم

سوال: آیا شیر پاستوریزه همان اثرات die-off را دارد و آیا می توانیم دوز آن را سریعتر افزایش دهیم؟

پاسخ: از آنجا که بسیاری از پروبیوتیک ها و خواص ضد باکتری و ضد قارچی شیر با پاستوریزاسیون کاهش می یابد ، خطر اثرات die-off در آن وجود ندارد. هر کسی که دوز شیر را شروع می کند باید آن را به آرامی شروع کند تا بدن بتواند با شیر جدید سازگار شود. اگر شیر با دوزهای بالا شروع شود و فرد واکنشی نشان دهد ، تشخیص اینکه آیا یک واکنش آلرژیک به شیر است یا چیز دیگری مشکل است. بهتر است شروع به کندی و به تدریج افزایش دهید.

سوال: آیا دوز آغوز یکسان است؟

پاسخ: نه. آغوز خیلی کم لازم است. من معمولاً فقط ۳۰ سی سی آغوز همراه با ۱۲۰ سی سی شیر شتر را توصیه می کنم. سپس این دوز در دوزهای تقسیم شده دو بار در روز داده می شود. بسیاری از بیماران نیازی به آغوز ندارند.

سوال: آیا کفیر همان مزیت سلامتی را دارد؟ چه فایده ای دارد و موثر است؟

پاسخ: بله ، کفیر بسیاری از مزایای سلامتی را ارائه می دهد. کفیر شیر تخمیر شده است و لاکتوز کمتری نسبت به شیر دارد که ممکن است برای افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز مفید باشد. سویه های بیشتری از پروبیوتیک ها ممکن است در کفیر یافت شوند. من دوست دارم هر دو را به بیماران خود پیشنهاد کنم. هر دو مزایای یکسانی را ارائه می دهند. شیر شتر دارای سطح B12 بالاتری است که برای سیستم عصبی و مغز مهم است اما کفیر دارای ویتامین A بیشتری است. بنابراین پیشنهاد می کنم از هر دو محصول استفاده کنید.

سوال: آیا ادرار شتر فایده ای دارد؟

پاسخ: آره. هزاران سال است که از ادرار شتر برای درمان بیماری ها استفاده می شود. چندین مطالعه با استفاده از آنتی بادی های ادرار شتر در درمان سرطان انجام شده است. ادرار شتر در درمان بیماری های خاص پوستی مانند رینگ ورم و آبسه موفق بوده است.

سوال: آیا می توانم شیر را گرم سرو کنم؟

پاسخ: بله ، شیر را می توان گرم سرو کرد. اما گرم شدن شیر می تواند مقداری از ارزش غذایی شیر را از بین ببرد. بنابراین من پیشنهاد می کنم که دما بسیار پایین باشد  و هرگز شیر را در مایکروویو گرم نکنیم. مایکروویو می تواند مقدار زیادی از ارزش غذایی مواد غذایی را از بین ببرد.

سوال: آیا اگر شیر به صورت پودرخشک شود (فریز درای) همان اثر را دارد؟

پاسخ: هیچ اثر مثبتی روی پودر (فریز درای) مشاهده نکردیم. توصیه می کنیم سراغ پودر معمولی بروید

سوال: آیا کسی تجربه مثبتی در کنترل قند خون در یک دیابت نوع ۱ با استفاده از شیر شتر داشته است؟

پاسخ: بله کاملا. مشخص شده است که خصوصیات انسولین مانند شیر شتر باعث کاهش نیاز به انسولین در بیماران نوع ۱ و همچنین بیماران نوع ۲ می شود. یکی از بیماران من انسولین خود را از ۴ تزریق در روز به فقط ۱ تزریق در روز در طی یک دوره ده روزه کاهش داد.

سوال: در مورد نوع ۲ چطور؟

پاسخ: آره.

سوال: شیر شتر چگونه به بیماران سرطانی کمک می کند؟

پاسخ: این عوارض جانبی منفی داروهای شیمیایی و اشعه را کاهش می دهد. لاکتوفرین موجود در شیر ، DNA را از آسیب اکسیداتیو محافظت می کند. اندازه خیلی کوچک آنتی بادی ها آنها را قادر می سازد به سلول های سرطانی نفوذ کرده و آنها را از درون نابود کنند.

سوال: آیا شیر شتر به درمان آرتروز کمک می کند؟

پاسخ: آرتروز یک بیماری خود ایمنی است که به مفاصل حمله می کند. آلرژن ها به این اختلال کمک می کنند. ایمونوگلوبولین های موجود در شیر شتر از حمله مواد حساسیت زا به سیستم ایمنی جلوگیری می کند.

سوال: آیا کسی موفقیت خوبی در استفاده از شیر شتر برای کمک به مشکلات سینوس داشته است و آیا با مصرف شیر این وضعیت بهتر شده است؟

پاسخ: اگر مشکل به دلیل رشد بیش از حد قارچ یا باکتری باشد ، شیر شتر برای درمان مشکلات سینوس مفید است. خواص ضد قارچی و ضد باکتری شیر به رفع مشکل کمک می کند. اما اگر مشکل سینوس ناشی از آلرژی غذایی مانند لبنیات باشد ، ممکن است شیر شتر کمکی نکند و اگر فردی حساسیت کازئین تشخیص داده باشد ، ممکن است آن را بدتر کند.

سوال: آیا شیر شتر به درمان فلج مغزی کمک می کند؟

پاسخ: آره. با توجه به مقادیر بالای ویتامین های گروه B که و ارزش غذایی شیر شتر در تأمین مواد مغذی سلول هایی که انرژی عضلات را تأمین می کنند نشان داده است که در بیماران فلج مغزی تأثیر مثبتی دارد.

سوال: آیا شیر شتر به بیماران آلزایمر کمک می کند؟

پاسخ: بله کاملا. مشخص شده است که خواص آنتی اکسیدانی موجود در شیر باعث کاهش استرس اکسیداتیو در بیماران مبتلا به بیماری های عصبی مانند آلزایمر می شود.

سوال: هنگام نوشیدن شیر گاو تغذیه شده با علوفه، سازمان وستون پرایز ( the Weston Price organization)  نوشیدن آن را در فصول رشد علفزار(اوایل بهار و اوایل پاییز) برای مزایای سلامتی بیشتر توصیه می کند. آیا این مورد به شیر شتر مربوط می شود زیرا آنها حیوانات صحرایی هستند؟ آیا ۱۰۰٪ شیر شتر علف خورده بهتر است؟

پاسخ: ارزش غذایی موجود در شیر بیشتر مربوط به سطح آنتی بادی ها و ایمونوگلوبولین های موجود در شیر است و این امر به دوره شیردهی مربوط می شود. به عنوان مثال ، شترهایی که به تازگی صاحب فرزند شده اند میزان مواد مغذی بیشتری نسبت به زمان دیگر دارند. هیچ ارتباطی با علوفه ندارد. البته ، تغذیه با علوفه بهترین است ، اما شتر در ایالات متحده آمریکا از رژیم های غذایی بسیار خاصی تغذیه می کند که سرشار از سلنیوم و سایر مواد مغذی مورد نیاز شتر است. همه علوفه ها نمی توانند ۱۰۰٪ مواد مغذی مورد نیاز را تأمین کنند.

سوال: آیا شیر شتر در نوزادان بلغم یا موکوس تولید می کند؟

پاسخ: هر شیری می تواند مقدار معینی بلغم یا موکوس تولید کند. این نیز به کودک بستگی دارد. در بعضی از افراد هنگام نوشیدن شیر بیش از سایرین مخاط تولید می شود.

سوال: آیا شیر شتر از غده فوق کلیه حمایت می کند؟

پاسخ: آره. مواد مغذی موجود در شیر از غده فوق کلیه حمایت می کند. همچنین ، شیر شتر دارای میزان تیروکسین است که از تیروئید و همچنین غده فوق کلیه حمایت می کند.

سوال: کسی با ارگانیسم های مبتنی بر خاک (SBO) با شیر شتر خلاص می شود؟

پاسخ: آره. خواص ضد قارچی ، ضد باکتریایی ، ضد ویروسی شیر شتر به کاهش سطح SBO در روده کمک می کند.

سوال: پسرم از سندرم خستگی مزمن رنج می برد. آیا شیر شتر کمک می کند؟

پاسخ: بیماران مبتلا به سندرم خستگی مزمن دارای ویروسی مانند ویروس Epstein Barr هستند و لاکتوفرین موجود در شیر و همچنین خواص ضد ویروسی شیر شتر به رفع علائم خستگی مزمن کمک می کند. اگرچه بیمار باید به علل اصلی مانند فلزات سنگین و سایر سموم که می توانند در بروز مشکل کمک کنند نیز رسیدگی کند.

سوال: آیا رژیم غذایی شیر شتر حساسیت یا علائمی ایجاد می کند؟

پاسخ: اگر بیمار آلرژی کازئین داشته باشد ، احتمال آلرژی به شیر شتر وجود دارد. در صورت عدم تحمل لاکتوز ، باید شیر را به خوبی مصرف کند.

سوال: آیا شیر شتر به تشنج کمک می کند؟

پاسخ: آره. بسیاری از بیماران اوتیسم که به من مراجعه کرده اند دیگر تشنج ندارند.

سوال: آیا حیوانات خانگی من می توانند از شیر شتر بهره مند شوند؟

پاسخ: آره. بسیاری از صاحبان و پرورش دهندگان حیوانات خانگی  مصرف شیر شتر دارند. بسیاری از پرورش دهندگان سگ، شیر سگ مادر را با شیر شتر مکمل می کنند و توجه دارند که  این توله سگها وضعیت بهتری نسبت به توله سگهایی که  فقط  شیر مادر خورده اند، دارند. سگها و گربه هایی با اختلالات خود ایمنی وجود دارند که بهبود شگفت انگیزی با مصرف  شیر شتر داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *