مقاله علمی: استفاده از شیر شتر در اوتیسم و اختلالات مرتبط با آن: درمان ، یافته های اخیر و چالش ها

زندگینامه
کریستینا آدامز نویسنده کتاب “یک پسر واقعی: یک داستان واقعی از اوتیسم ، مداخلات زودرس و بهبودی” است ، داستان این که چگونه او اوتیسم و اختلال غیر منتظره پسرش را متوقف کرد و برای وی یک شانس دوم برای یک زندگی کامل به دست آورد. کارها و مقالات اودر نشریات بین المللی پیشتاز است و مقاله گزارش بیمار تحت عنوان “اوتیسم تحت درمان با شیر شتر” بارها به عنوان منبع ذکر شده و باعث افزایش علاقه صنعت جهانی به شیر شتر شده است.

ایمیل خانم آدامز: cadams@xiqllc.com

جالب توجه است که مقاله زیر در کنگره جهانی دامپزشکی در کشور آلمان که یک کنگره معتبر علمی و تخصصی جهانی است پذیرفته شده است.

اوتیسم یا اختلال طیف اوتیسم (ASD) با چالش هایی با مهارت های اجتماعی ، رفتارهای تکراری ، گفتار و ارتباط غیر کلامی ، همراه با نقاط قوت و تفاوت های منحصر به فرد مشخص می شود. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) تخمین می زند که اوتیسم از سال ۲۰۱۶ در ۱ در ۳۶ کودک ایالات متحده رخ داده است. در پسران ۴ برابر بیشتر از دختران است. علائم بین ۲ تا ۳ سالگی ظاهر می شوند، اما بیماران می توانند در ۱۸ ماهگی تشخیص داده شوند. نوزادان در سن ۶ ماهگی می توانند از مداخله زودرس و کارهای درمانی بهره مند شوند.اختلال در مهارت حرکتی ، حساسیت به مواد غذایی و مسائل مربوط به دستگاه گوارش رایج است. محققان معتقدند که اوتیسم نوعی اختلال پیچیده است. با اینکه ناهنجاری های ژنتیکی به طور فزاینده ای مورد بررسی قرار می گیرد ، مطالعات اخیر در یافتن علت این اختلال، حاکی از ناهنجاری های فیزیولوژیکی و متابولیکی در اختلالات طیف اوتیسم به ویژه اختلال در تنظیم سیستم ایمنی یا التهاب ، استرس اکسیداتیو ، اختلال عملکرد میتوکندری وقرار گرفتن در معرض سم محیط زیست است. آدامز از مدت ها پیش این نظریه را مطرح کرده است که شیر شتر درمانی برای پاسخ آلرژیک و التهابی در اوتیسم و سایر بیماریهای التهابی است. شواهد مبتنی بر تحقیقات علمی نشان می دهد که شیر شتر سرشار از آنزیم ها ، آنتی بادی ها و ویتامین ها است که برای کودکان اوتیسم بسیار مفید است. والدین گزارش خواب بهتر ، افزایش توانایی های برنامه ریزی حرکتی ، بهبود آگاهی مکانی ، تماس چشمی بیشتر، توانایی بیان زبان بهتر ، رفع اختلالات پوستی و مشکلات کمتر دستگاه گوارش دارند. در حالی که اره غذاو داروی (FDA) ایالات متحده مصرف کنندگان را نسبت به شیر شتر خام هشدار می دهد ، تا به امروز هم شیر شتر خام و هم پاستوریزه با اطمینان در ایالات متحده مصرف می شود. مطالعه مرکز کودکان ویژه بابا فرید (BFCSC) به همراه مرکز ملی تحقیقات شتر (NRCC) ، در بیکنار، فاش کرده است که اوتیسم یک اختلال زیست پزشکی است و نشان داده است که شیر شتربرای کودکان اوتیسم مفید است. بهبود نحوه توزیع بهتر شیر شتر به نفع خانواده های اوتیسم، سایر بیماران و شترداران خواهد بود. این مقاله مزایای مهم شیر شتر را برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم نشان می دهد و همچنین بازارهای جدید شیر شتر را مطرح میکند و برای ایجاد فرهنگ شتر و تولید لبنیات شتر تلاش میکند.

مقاله فوق را از اینجا دانلود کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *