پودر شیر شتر Saubota سر و صدای زیادی در بازار چین ایجاد می کند

پودر شیر شتر Saubota سر و صدای  زیادی در بازار چین ایجاد می کند

نویسنده: Aidana Yergaliyeva

Eurasia Invest ، یک شرکت قزاقستانی مستقر در کاراگاندا که تولید شیر اسب و شیر شتر خشک است ، اولین بچ پودر شیر شتر Saubota را به لانژو ، مرکز تجاری و فرهنگی چین در تاریخ  بیستم ماه مه صادر کرد. ارسال به پایتخت چین در مرحله بعدی است و شرکت قزاقستانی قصد دارد صادرات خود را به چهار استان دیگر چین گسترش دهد.

سخنرانی رئیس جمهور قزاقستان  کاسیم-جومارت توکایف درتاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۹  در ششمین شورای تجارت قزاقستان و چین نقش بزرگی در افتتاح بازار چین برای شرکت سرمایه گذاری اوراسیا  و بسیاری دیگر از شرکت های کشاورزی قزاقستان ایفا کرد. توکایف آمادگی قزاقستان را برای همکاری و صادرات محصولات کشاورزی به چین ابراز کرد.

پس از مذاکره با محافل تجاری چین ، طرفین ده توافق نامه از جمله پروتکل صادرات محصولات قزاقستان به چین را امضا کردند. اداره اصلی گمرک چین سه شرکت قزاقستانی را در تاریخ ۲۹ ژانویه تأیید و به ثبت رسمی واردکنندگان خود اضافه کرد ، از جمله شرکت سرمایه گذاری اوراسیا  ،

باکیت سلطانف وزیر تجارت و ادغام قزاقستان در سوم ژوئن در یک پست فیسبوک گفت: ورود به بازار چین از دستاوردهای بزرگ برای تولیدکنندگان قزاق است ، زیرا ورود به این بازار از دشوارترین موارد است. اما بسیار امیدوارکننده و قابلیت وسیعی برای تولیدکنندگان قزاق ماست که دارای محصولات با کیفیت هستند.

سلطانوف اولین صادرات شرکت سرمایه گذاری اوراسیا  را “اولین پیروزی در بازار چین پس از مذاکرات طولانی تجاری با موسسات خصوصی و دولتی و تحلیل دقیق استانداردهای چینی” نامید.

این شرکت در ابتدا تصمیم داشت اولین صادرات خود را در ماه فوریه انجام دهد. شروع تعطیلات ناشی از همه گیری ویروس کرونا  در چین و قزاقستان ، شرکت ها را وادار کرد تا تولید خود را منجمد کنند و کل توافق را به خطر لغو بیفتد.

شرکت سرمایه گذاری اوراسیا  در صفحه اینستاگرام خودhorse_camel_milk نوشت: … در تاریخ ۲۰ مارس ، پس از اعلام وضعیت اضطراری ناشی از ویروس کرونا، تمام قراردادها و توافق ها سریعتر از سرعت نور فسخ شدند. بسیاری از آنها وحشت کردند و طوری عمل کردند که گویی مرز را برای همیشه می بندند.

آنها افزودند: در تاریخ ۲۰ مارس (ما) شروع به مذاکره از راه دور با پیام رسان وی چت با همه کردیم.  هر روز با چینی ها از طریق تلفن ، اقناع ، ارائه ، بحث در مورد قرارداد و جزئیات ، شرایط ، تدارکات و غیره میکردیم. هرگونه بحران یک فرصت است و این تلاشها به قول آنها بیهوده نبود.

به گفته تولید کننده ، نوشیدن شیر شتر به طور منظم باعث تقویت پتانسیل ایمنی بدن انسان می شود ، بدن را از بیماری های خود ایمنی ، آلرژی ها و انواع خاصی از عفونت های باکتریایی ، قارچی و ویروسی محافظت می کند.

با وجود تعطیلات جهانی ، شرکت های کشاورزی مانند شرکت سرمایه گذاری اوراسیا راه خود را به بازار عظیم چین هموار کردند. علاوه بر این ، دولت قزاقستان متعهد شده است تا به شرکت های صادر کننده کمک مستمر نشان دهد.

سلطانوف گفت ، وزارت تجارت  قزاقستان ازشرکت سرمایه گذاری اوراسیا در ارائه اسناد پشتیبانی خواهد کرد ، “این امر باعث کاهش هزینه های صادر کننده خواهد شد.”

گذشته از این ، اداره صادرات قزاقستان در ۲۹ مه در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد که قزاقستان مراحل عبور از مرز قزاقستان و چین را برای صادرکنندگان داخلی ساده کرده است. صادرکنندگان اکنون کالاهای خود را از طریق یک کریدور جداگانه حمل می کنند.

منبع: https://astanatimes.com/2020/06/saubota-powdered-camel-milk-makes-big-splash-in-chinese-market/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *