هفت میلیون تن شیر شتر نیاز به صدایی برای صحبت در روز جهانی شیر دارد.

شتر یکی از مهمترین بازیگران امنیت غذایی در شرایط تغییرات آب و هوایی است. شتر با تغییرات اقلیمی و مطابق با خواسته های مصرف کنندگان سازگار و تکامل یافته است.

شیر شتر در بین محصولات لبنی به طور کلی و به ویژه به عنوان یک ماده غذایی فوق العاده و عملکردی ، جای خود را باز می کند. در روز جهانی شیر ، برای نخستین بار ، ائتلاف جهانی مصرف کنندگان شیر شتر ، همراه با متخصصان و تولید کنندگان لبنیات از ۳۵ کشور جهان، لیوان مجازی را برای شیر شتر بالا می برد.

این نخستین بار است که شیر شتر در طی بیست سال  سابقه روز جهانی شیر در دستور کار قرار میگیرد. این واقعاً یک فرصت عالی برای آگاهی جامعه از شیر شتر است. Camel4Life یک انجمن حمایت از شیر شتر است و باعث تقویت شیر شتر به عنوان یک ماده غذایی طبیعی با قدرت درمانی می شود.

دکتر عبدالرازق کاکار ، متخصص لبنیات شتر مستقر در امارات متحده عربی از پاکستان و وبلاگ نویس Camels4All گفت:  “شتر انسان ها را در طی نسل ها در بیابان نجات داد. در مناطق خشک و هوای گرم بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد ،  گاوها رنج می برند زیرا آنها برای تولید ۱ لیتر شیر ۸ تا ۱۰ برابر بیشتر از شترها احتیاجات غذایی  دارند. ” .

“شتر را فرصتی دهید زیرا شتر راه حل مشکلات پیچیده در فاجعه نوظهور تغییرات آب و هوا را میداند”

پیش بینی می شود که بازار جهانی شتر بیش از ۱۰ درصد برای یک دهه آینده رشد کند ، بنابراین شیر شتر بیشتری در آینده خواهیم داشت.

شتر در  تغییرات آب و هوای آینده باعث امنیت غذایی است. یک لیوان شیر شتر بخورید و روز جهانی شیر را جشن بگیرید. ائتلاف جهانی شیر شتر در لینک زیر قرار دارد.

Camel milk coalition and world milk day

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *