فواید شیر شتر برای بیماری کم‌کاری تیروئید هاشیموتو

متن زیر ترجمه مقاله ای است از خانم دکتر ایزابلا وینتز که در مورد اثرات شیر شتر بر روی بیماری هاشیمیتو است. خانم دکتر وینتز داروساز بوده و متخصص داروسازی تیروئید است. ایشان در مورد بیماری هاشیمیتو مطالعات بسیاری داشته و چند کتاب در رابطه با این بیماری نوشته اند.

فواید شیر شتر برای بیماری کم‌کاری تیروئید هاشیموتو

تابستان گذشته افتخار داشتم که در اولین کنفرانس پزشکی کاربردی در لهستان، زادگاهم، مقاله‌ای ارائه دهم. تنها یک مشکل وجود داشت و آن اینکه من از کلاس دوم تاکنون در لهستان مقاله‌ای ارائه نداده بودم، بنابراین همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، مهارت‌های زبان من کمی زنگ‌زده بود! من چند روز ارائه سخنرانی خود را تمرین کردم تا مطمئن بشوم که مهارت کافی را در مکالمات معمولم به زبان لهستانی را دارم.

من می‌خواهم توضیح دهم که زنان مبتلا به هاشیموتو اغلب به دلیل پیامدهای متابولیکی این بیماری، در کاهش وزن و مقابله با وزن اضافی مشکل دارند. حتی وقتی کالری دریافتی آن‌ها به دلیل پیامدهای متابولیکی این بیماری بسیار کم باشد. کم‌کاری تیروئید میزان متابولیک پایه و درنتیجه کالری موردنیاز ما را کاهش می‌دهد، به این معنی که می‌توانیم دقیقاً مانند دوقلوی ژنتیکی یکسان خودمان که بدون کم‌کاری تیروئید است، بخوریم و ورزش کنیم اما در حال افزایش وزن باشیم!

من همچنین می‌خواستم پیامدهای مخربی را که زنان به دلیل اختلال در متابولیسم احساس می‌کنند را در میان بگذارم، بنابراین تصمیم گرفتم از یک بازی هوشمندانه روی کلمات استفاده کنم و منظورم این است که بگویم: زنان مبتلا به هاشیموتو ممکن است به پزشکان خود بگویند که آن‌ها مانند پرندگان می‌خورند اما مانند نهنگ احساس می‌کنند!

اما در عوض، گفتم، زنان خواهند گفت که مانند پرندگان می‌خورند و مانند شترها احساس می‌کنند!»

شرکت‌کنندگان در کنفرانس، (که به من بسیار لطف داشتند)، ابتدا به من گیج نگاه کردند، سپس شروع به خندیدن هیستریک کردند.

چرا شترها در ذهن من بودند؟ یک دلیل این است که کلمات “نهنگ” و شتر “در لهستانی” wieloryb “و” wielbłąd “مشابه هستند، اما دلیل دیگر این است که بعداً در این ارائه خواهم گفت، مزایای شیر شتر را برای افراد مبتلا به بیماری تیروئید و بیماری‌های خود ایمنی است که به اشتراک گذاشتم.

ارتباط فرآورده‌های لبنی…….

اگر کارهای من را دنبال کرده‌اید، می‌دانید که من هنگام شروع سفر درمانی شما، طرفدار قاطعی برای حذف لبنیات از رژیم غذایی هستم. لبنیات برای من محرک بسیار مهمی بود و بعد از حذف لبنیات، ریفلاکس اسید، نفخ، سندرم روده تحریک‌پذیر و سندرم تونل کارپ ناپدید شد و احساس کردم آدم جدیدی هستم!

حذف لبنیات می‌تواند مشکلاتی را که شما تصور می‌کردید “بیماری” باشد ازجمله درد مزمن معده، حساسیت، آسم، آکنه، سندرم روده تحریک‌پذیر و حتی بسیاری از بیماری‌های خود ایمن را از بین ببرد. رژیم بدون لبنیات می‌تواند روند هاشیموتو را مهار کند (البته رژیم بدون گلوتن نیز لازم است).

اگر از این اطلاعات شوکه شده‌اید، تنها نیستید. بسیاری از ما به این باور رسیده‌ایم که شیر گاو یک غذای بهداشتی است. بر اساس تبلیغات تلویزیون و دلارهای بازار، شیر گاو “لبنیات بزرگ” است.

هاشیموتو درواقع بخشی از بیداری من نسبت به دنیای اطرافم بود که از احساس ناامنی من سود برده و ضررهای بسیاری به من زده بودند.

من در کودکی هرگز به لبنیات علاقه نداشتم، اما وقتی تماشای تبلیغات فریبنده‌ای که می‌گفت: “شیر، بدن دختران و پسران لاغر را که برای جنس مخالف غیرقابل توجه بودند را خوب و عالی می‌کند” را دیدم، مجبور به نوشیدن آن شدم. من سلامتی خود را از بین می‌بردم زیرا بازاریابان لبنیات از یک تاکتیک مبتنی بر ترس استفاده می‌کردند تا مرا برای خرید کالای خود مجاب کنند. “شیر بنوشید یا اینکه زشت می‌شوید و هیچ‌کس عاشق شما نخواهد شد.” چقدر منزجرکننده بود، آیا این‌گونه تبلیغات درست است؟

این بخشی از دلایلی است که من دیگر تلویزیون نگاه نمی‌کنم (پنج سال و این کار را ادامه می‌دهم). بمبی که ما از تبلیغات می‌گیریم بینش خودمان را منهدم می‌کند. بینشی که به شما می‌گوید غذایی که به درد شما نمی‌خورد را نخورید. بینشی که شمارا اداره می‌کند. بینشی که به شما می‌گوید باید به‌درستی زندگی کنید.

اگر لبنیات وعده‌های زیبا شدن را به‌سادگی به من نداده بودند، من چندان ناراحت نمی‌شدم، اما واقعیت این است که لبنیات مانع از این شد که من در اکثر روزها به زندگی خود بپردازم. درد مداوم معده باعث شد که من از فعالیت بدنی دور شوم، تمرکز خود را از موارد مهم‌تر زندگی‌ام دور کنم و از توجه به بدن خودم غافل شوم. من نمی‌فهمیدم که طبیعی نیست که هرروز درد معده داشته باشم تا اینکه دیگر شیر مصرف نکردم. از همه بدتر، لبنیات باعث شد که من در قدرت و بینش خودم شک داشته باشم. از این گذشته، یک دخترک با درد معده چه می‌فهمید وقتی‌که تمام دنیا گفتند لبنیات برای سلامتی مفید است؟

من هنوز در حال ادامه سفر برای بازیابی بینش و درک پیام‌های بدنم هستم. درمان و بهبودی هرگز مقصد نیست، بلکه فهمیدن چگونگی پاسخ ما به‌عنوان انسان به محیط‌زیست هدف ماست؛ بنابراین حتی اگر در مسیر زندگی دچار عیب و نقص شدید، به حرکت خود ادامه دهید و به آنچه بدن شما در حال حاضر سعی دارد به شما بگوید، گوش فرا دهید. بدن شما پیام در مورد غذا، شخص یا فعالیتی که با شما موافق نیست برای شما پیام می‌فرستد. فقط باید گوش کنید

من از ایجاد اینترنت و اطلاعات مستقل در جهان بسیار سپاسگزارم. می‌بینید، هیچ‌کس نوشته‌ی من را سانسور یا حمایت نمی‌کند. من هیچ تبلیغاتی در وب‌سایت خود ندارم و به هیچ سازمانی مدیون نیستم. من حقیقت خودم را می‌گویم تا شما نیز بتوانید درمانگر داخلی خود را بیدار کنید و با بدن خود مکالمه کنید.

بخشی از بیداری می‌تواند غذایی باشد که شما برای خوردن یا نخوردن انتخاب می‌کنید.

من نمی‌توانم به شما بگویم که این مطالب دقیقاً برای شما به‌عنوان یک فرد مفید است، اما امیدوارم بتوانم شمارا در مورد یک فرد با بیماری هاشیموتو راهنمایی کنم. بر اساس تحقیقات من، تجربه من، تجربیات مشتریان و همکاران من و تجربه جمعی جوامع هاشیموتو و انجمن‌های بیماری‌های خود ایمن این راهنمایی را انجام دهم.

بنابراین به شترها برگردید – چرا لبنیات حیوانات اصلاً؟

طرفداران حذف لبنیات اغلب می‌گویند، “شیر غذای عالی برای گوساله‌ها است، نه انسان”. با استفاده از همین منطق، ممکن است تعجب کنید که من به‌شدت شیر حیوان دیگری را توصیه می‌کنم، به‌خصوص وقتی گزینه‌های خوش‌مزه‌ای مانند شیر بادام یا شیر نارگیل در دسترس باشد.

اگر کارهای من را دنبال کرده‌اید، شما اکنون می‌دانید که هاشیموتو ترکیبی از کاهش مواد مغذی، حساسیت‌های غذایی، عفونت‌های مزمن، نفوذپذیری روده، اختلال در توانایی متابولیزه کردن سموم و غالباً پاسخ استرس مختل است. افراد مبتلا به هاشیموتو معمولاً دارای عدم تعادل هورمون تیروئید، عدم تعادل قند خون و عدم تعادل سیستم ایمنی هستند!

فهمیدم که شیر شتر دارای خواص درمانی جالبی است که می‌تواند در بهبودی هاشیموتو مفید باشد. درواقع، ژورنال جهانی علوم دارویی مقاله‌ای را در مورد کلیه خواص دارویی شیر شتر منتشر کرد:

در بهبود اختلال کاهش کمبود مواد مغذی کمک می‌کند. شیر شتر ماده مغذی است و حاوی مقادیر بیشتری پتاسیم، آهن و ویتامین C در مقایسه با شیر گاو است. کمبود و نقصان آهن در هاشیموتو بسیار شایع است.

در حل حساسیت‌های غذایی نقش دارد. یوسف شابو، از مطالعه ۸ کودک با سطوح مختلف واکنش‌های غذایی (آلرژی و حساسیت‌ها) به لبنیات شیر گاو خبر داد. شیر شتر به‌خوبی توسط بچه‌ها تحمل می‌شود و حساسیت‌های غذایی آن‌ها را کاهش داده و از بین می‌برد. در بعضی موارد، حتی حساسیت نسبت به شیر گاو را درمان می‌کند. درمان برخی از کودکان هنگام قطع شیر شتر دائمی بود. در بعضی دیگر، واکنش‌ها پس از توقف شیر شتر بازگشت.

به رفع عفونت ایدز کمک می‌کند. ما می‌دانیم که عفونت‌ها، به‌ویژه عفونت‌های روده، با هاشیموتو مرتبط بوده است. شیر شتر دارای فعالیت ضد میکروبی و ضدویروسی است و طبق گزارش‌ها در برابر باکتری‌های دیسبیوتیک مانند E. coli، Helicobacter pylori و حتی Mycobacterium avium subspecies paratuberculosis (MAP) مؤثر است که تشخیص و درمان آن دشوار است. همه موارد فوق با شرایط هاشیموتو و سایر بیماری‌های خود ایمن مرتبط شده است.

تعادل قند خون را تقویت می‌کند. شیر شتر حاوی نانو ذرات انسولین محصورشده است که می‌تواند از معده عبور کرده و به گردش خون برسد! این مولکول‌ها می‌توانند قند خون را کاهش دهند. شیر انسان و شیر گاو نیز انسولین دارند. انسولین شیر گاو توسط انسان جذب نمی‌شود، اما انسولین شیر انسان جذب می‌شود (حداقل توسط نوزادان در این تحقیق). نشان داده‌شده است که انسولین خوراکی از شیر انسانی باعث بلوغ روده و کاهش نفوذپذیری روده به ماکرومولکول ها در نوزادان، کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع یک می‌شود. من فرض می‌کنم که این به دلیل پدیده‌ای است که به‌عنوان تحمل خوراکی شناخته می‌شود وقتی مقدار کمی از ماده از طریق خوراکی وارد بدن می‌شود، سیستم ایمنی (در صورت وجود یک مانع مناسب روده) آن ماده را می‌پذیرد. سه نفر از ۱۲ نفری که موردمطالعه قرار گرفتند توانستند تزریق انسولین را پس از گذشت یک سال یا بیشتر قطع کنند. محققان فکر می‌کنند که این تا حدی به دلیل خاصیت تعدیل‌کننده ایمنی شیر شتر بوده است.

به تعادل هورمون تیروئید کمک می‌کند. شیر شتر حاوی هورمون‌های T4 و T3 است و ممکن است سطح هورمون تیروئید را تنظیم کند. درحالی‌که شیر انسان حاوی T3 و T4 است، محققان اظهار داشتند که این ماده برای نوزادان انسان اهمیتی ندارد و نوزادان با دریافت ترکیب عاری از هورمون تیروئید دچار هیچ‌گونه عارضه‌ای نخواهند شد. (یادداشت نویسنده: حامی این مطالعه فاش نشده است و مطالعات نشان می‌دهد که بچه‌های شیر داده از نتایج سلامتی بهتری دارند). در مقابل، هورمون‌های تیروئید موجود در شیر شتر ازنظر نوزادان شتر بسیار مهم است و به بلوغ روده کوچک آن‌ها کمک می‌کند. درحالی‌که تحقیقات گسترده نشان داده است که انسولین موجود در شیر توسط انسان جذب می‌شود، من تحقیقاتی را پیدا نکرده‌ام که نشان دهد هورمون‌های تیروئید شیر شتر توسط انسان جذب می‌شود. بااین‌حال، بر اساس برخی از نتایج مثبتی که در بیماران تیروئید دیده‌ام، گمان می‌کنم هورمون‌های تیروئید موجود در شیر شتر ممکن است فواید زیادی داشته باشد. (توجه داشته باشید: سطح هورمون‌های تیروئید در شیر شتر بالاترین میزان در طی ۳۰ روز پس از زایمان است. به‌طور متوسط، شترها به مدت ۹ ماه تا یک سال شیر می‌دهند.)

تعادل سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. IVIG تراپی (ایمونوگلوبولین داخل وریدی) درمانی است که می‌تواند با استفاده از سلول‌های ایمنی جداشده از خون، آنتی‌بادی‌های تیروئید را سرکوب کند. بااین‌وجود به دلیل هزینه آن (در سال ۲۰۰۶، یک دوره ۴ مرحله‌ای درمانی حدود ۲۵۰۰۰ دلار)، عوارض جانبی (معمول: علائم مانند آنفولانزا؛ نادر: عفونت، لایه‌برداری پوست، اضافه‌بار مایعات، آسیب کلیه، آسیب کبدی و مننژیت) و مسیر دشوار تجویز (از طریق تزریق داخل وریدی آهسته که باید هر ۳-۴ هفته یک‌بارمصرف شود) این درمان معمولاً برای انسفالوپاتی هاشیموتو، یک بیماری حاد و تهدیدکننده زندگی که آنتی‌بادی‌های تیروئید به مغز حمله می‌کنند، اختصاص دارد. شیر شتر “IVIG فقرا” نامیده شده است، زیرا حاوی ایمونوگلولولینهایی است که می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تنظیم کند. ایمونوگلوبولین های شتر از شیر شتر وارد جریان خون ما شده و پتانسیل تنظیم سیستم ایمنی بدن را نشان داده‌اند. همچنین احتمال ابتلا به آن‌ها عوارض جانبی کمتری دارد و مصرف آن بسیار راحت‌تر است (البته ارزان‌تر هم نمی‌گویم!!).

آنتی‌بادی‌های پراکسیداز تیروئید را کاهش می‌دهد. طبق گزارش‌ها، لاکتوفرین موجود در شیر شتر نسبت به پراکسیداز تیروئید انسانی ۷۱ درصد مشابه است که ممکن است به بدن ما در بازگرداندن پذیرش آنزیم‌های پراکسیداز تیروئید کمک کند و به‌طور بالقوه آنتی‌بادی‌های تیروئید را از طریق مکانیسم تحمل خوراکی کاهش دهد.

تحمل دهانی (خوراکی) یک مداخله تعدیل‌کننده سیستم ایمنی است که مقادیر کمی از ماده واکنش‌پذیر را به روشی آسان قابل‌هضم و قابل‌جذب به بدن آموزش می‌دهد که این‌یک ماده ایمن است (مانند نحوه کار شات های آلرژی).

(((توضیح مترجم: برای درمان برخی از آلرژی‌ ها پزشک ممکن است داروهایی ازجمله آنتی‌هیستامین‌ها، قطره‌های چشمی و اسپری بینی تجویز کند (بسیاری از این‌ داروها بدون نسخه نیز در دسترس هستند.). پزشک در برخی موارد، شات ‌های آلرژی allergy shot   که شکلی از درمان موسوم به ایمونو تراپی (درمان ایمنی) است را تجویز می‌کند. شات در لغت به معنای تزریق آمپول است. هر شات آلرژی حاوی مقدار اندکی ماده یا مواد خاص است که سبب شعله‌وری واکنش‌های آلرژیک شده‌اند. این مواد آلرژن allergen نامیده می‌شوند.

شات آلرژی حاوی مقدار کافی آلرژن برای تحریک دستگاه ایمنی است ولی این مقدار آنقدر نیست که سبب بروز واکنش کامل آلرژی شود. باگذشت زمان، پزشک مقدار آلرژن ‌ها را در هر تزریق (شات آلرژی) افزایش خواهد داد. این کار کمک می‌کند تا بدن به آلرژن‌ها عادت کند و حساسیت‌زدایی انجام شود. به این ترتیب، حالت تحمل در دستگاه ایمنی بدن نسبت به آلرژن ‌ها ایجاد خواهد شد و نشانه‌های آلرژی با گذشت زمان کاهش خواهد یافت. این واکسن‌های آلرژیک تنها برای آلرژی ‌هایی مانند گرد و غبار، قارچ، گرده، حیوانات و نیش حشرات مفید هستند. این نوع درمان برای آلرژی غذایی تجویز نمی‌شود.)))

این روش در بیماری‌های تیروئید با استفاده از تیروئید پراکسیداز و تیروگلوبولین در تیروئید انسان مورداستفاده قرارگرفته است. تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است اما فکر می‌کنم این‌یک امر امیدوارکننده به‌عنوان مکمل سایر تغییرات سبک زندگی باشد. حدس می‌زنم که اگر علاقه‌ای به گرفتن عصاره‌های غده تیروئید انسانی ندارید، شیر شتر گزینه‌ای مناسب‌تر است!

لطفاً توجه داشته باشید: شیر شتر باید خام باشد و برای حفظ بسیاری از این خواص نمی‌توان آن را جوش آورد. به نظر می‌رسد انجماد و پاستوریزه‌کردن تمام مزایا آن را حفظ می‌کند.

علاوه بر این، مشکلات آلرژی و حساسیت که در مورد شیر گاو مشاهده می‌شود، غالباً در مصرف شیر شتر وجود ندارد. یک مطالعه نشان داد که افراد با حساسیت به شیر گاو فقط ۱۸٪ واکنش متقابل شیر شتر را نشان داده‌اند. این حداقل ۸۰٪ از افراد با حساسیت به لبنیات گاو قادر به تحمل شیر شتر هستند.

محققان دریافتند که پروتئین کازئین موجود در شیر شتر مشابه کازئین موجود در شیر انسان است؛ بنابراین، انسان در مصرف شیر شتر نسبت به کازئین موجود در شیر گاو کمتر واکنش نشان می‌دهد که البته ازنظر ساختار متفاوت است.

شیر شتر نسبت به لبنیات گاو لاکتوز کمتری دارد و طبق گزارش‌ها، افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز شیر شتر را بهتر تحمل می‌کنند. (بااین‌حال، برای مبتلایان به عدم تحمل شدید لاکتوز، استفاده از آنزیم هضم مانند لاکتاز ممکن است مفید باشد.)

نگرانی‌های بالقوه با شیر شتر

۱ – این احتمال وجود دارد (حدود ۱۸٪) افرادی که به کازئین حساس هستند نیز نسبت به کازئین شتر حساس باشند.

۲ – شیر شتر حاوی پروتئین whey protein بیشتری نسبت به شیر گاو است که این مفید است زیرا می‌تواند به تولید گلوتاتیون کمک کند. یک آنتی اکسیدان که اغلب در هاشیموتو دچار کمبود است؛ اما ممکن است برای بعضی از افراد با هاشیموتو واکنش داشته باشد. درحالی‌که مطالعات نشان می‌دهد که کازئین شتر متفاوت است و احتمالاً واکنش متقاطع با کازئین گاو وجود ندارد، تحقیقات نشان داده است که ترکیب whey protein شتر با گاو متفاوت است. یکی از پروتئین‌های موجود، آلفا آلبومین، می‌تواند واکنش متقابل داشته باشد (هیچ واکنشی متقاطع بین بتا-آلبومین وجود ندارد). ممکن است فرد فقط به یک جزء whey protein یا هردوی آن‌ها حساس باشد.

۳ – انسولین موجود در شیر شتر به‌طور بالقوه می‌تواند باعث تشدید کاهش قند خون (هیپوگلیسمی) شود.

۴ – به دست آوردن آن گران و دشوار است (اما بسیار ایمن‌تر، ارزان‌تر و آسان تر از IVIG)

من اولین بار در مورداستفاده از شیر شتر از شنیدن فواید آن در جامعه اوتیسم در سال ۲۰۱۲ مطلع شدم. یکی از مادران کودک مبتلا به اوتیسم یک مطالعه کامل در مورداستفاده از شیر شتر برای رفع علائم اوتیسم پسرش نوشته بود.

من خودم چند هفته از شیر شتر استفاده کردم (طعم آن مانند شیر بدون چربی ۲٪ است). من معتقدم که شیر شتر به من کمک کرد تا شدت واکنش من به لبنیات گاو کاهش یابد.

علاوه بر این، من همچنین در پاکسازی روده و دستگاه گوارش خود، کار کردم و آنزیم‌های سیستمیک مصرف کردم. من نوشیدن آن را متوقف کردم زیرا منبع تهیه آن خیلی مشکل شد تاکنون!

من آن را به بسیاری از مراجعین شخصی ام که بهبود سلامتی روده، انرژی بهتر و کاهش آنتی‌بادی‌های تیروئید مشاهده کرده‌اند، توصیه کرده‌ام.

مزایای دیگری نیز وجود دارد که توسط افرادی که خودشان از شیر شتر استفاده کرده‌اند یا در کنار افراد مبتلا به اوتیسم و یا مشکلات خود ایمن بوده‌اند، گزارش شده است:

  • دخترم تقریباً برای اولین بار دارای مدفوع شکل یافته بود! سلامتی دستگاه گوارش بزرگ‌ترین مزیت استفاده از شیر شتر است.
  • بعد از ۲-تا ۳ هفته استفاده روزانه از یک چهارم پیمانه شیر شتر، من می‌توانم از اگزما راحت شوم.
  • پسرم ۳ سال است که شیر شتر می‌نوشد و اختلالات دستگاه گوارش و روده‌اش از بین رفته است، او بدون کمک در حال اسکیت سواری و دوچرخه‌سواری است، از پسر خوشحالم اگزما از بین رفته، بدون بثورات، خواب او خوب است، در کل بهبود زیادی پیداکرده است.
  • واکنش‌های هیستامینی و آلرژی من و دخترم به‌طور قابل توجهی بهبود یافته است. من و دختر پنج ساله‌ام به دلیل داشتن درد معده بعد از هر وعده غذایی، روزانه آنتی‌هیستامین مصرف می‌کردیم. دو هفته در حال نوشیدن شیر شتر بودیم و توانستم این مشکلات را از خودمان دور کنیم.
  • کاهش التهاب!

من به دلیل نداشتن منبع تهیه شیر شتر از توصیه آن در وبلاگ خود دریغ کردم تا همین اواخر که در مورد شرکت Desert Farms شنیدم که شیر شتر را به بیشتر نقاط ایالات‌متحده می‌فرستد. (در اروپا، می‌توان از سایت انگلستان Desert Farms سفارش داد یا اینکه شیر شتر را از مزرعه هلندی تهیه کرد.)

آیا قصد دارید شیر شتر را امتحان کنید؟ پس به من بگویید این شیر برای شما چگونه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *