شیر شتر بهترین جایگزین شیر معمولی برای کودکان مبتلا به اوتیسم است.

ecbafb984963ba21310ee7e27efba5db_L

مسئول فنی مرکز اوتیسم امید رهایش شهرستان بجنورد گفت: کودکان مبتلا به اوتیسم با کمبود ویتامین خانوادهB مواجه هستند که با مکمل‌های غذایی این مشکل مرتفع می‌شود.

به گزارش نسیم نیوز، مینا راه چمنی افزود: تنها مرکز اوتیسم خراسان شمالی برای هفته سلامت با شعار«غلبه بر دیابت» برنامه‌های خوبی برای کودکان مبتلا به اوتیسم پیش بینی کرده است.

وی گفت: کودکان مبتلا به اوتیسم به دلیل استفاده از داروهای اعصاب و روان گاها پر اشتها می‌شوند و به منظور پیشگیری از دیابت و بهبود در عادات غذایی این کودکان مرکز امید رهایش شهرستان بجنورد برای کودکان متولد فرودین ماه در این مرکز کیک سلامت با استفاده از میوه‌های مختلف تهیه کرد.

راه چمنی با تاکید بر اینکه به دلیل شرایط خاص این کودکان باید به وضعیت تغذیه آن‌ها توجه ویژه داشت، اظهار کرد: استفاده از سبوس، آرد گندم، ماکارونی، برنج، نان گندم و برخی از لبنیات مانند شیر معمولی در کلیشه‌ها و رفتارهای بی قراری کودکان مبتلا به اوتیسم تاثیر دارند که باید رژیم‌های محدود کننده رعایت شود.

به گفته وی شیر شتر بهترین جایگزین شیر معمولی برای کودکان مبتلا به اوتیسم است.

راه چمنی گفت: باید در رژیم غذایی این کودکان دانه سویا، شیر سویا، غلات، دانه‌های روغنی، مغزها، سبزی و میوه قرار داده شود.

مسئول فنی مرکز اوتیسم امید رهایش شهرستان بجنورد اظهار کرد: براساس تحقیقات صورت گرفته کودکان مبتلا به اوتیسم با کمبود ویتامین‌های خانوادهB مواجه هستند به این دلیل متخصصان در کنار داروهای اعصاب و روان شربت‌ها و داروهای مکمل غذایی را با توجه به عادات خاص غذایی این کودکان تجویز می‌کنند که برای رشد و پیشرفت مغزی آنان موثر است.

وی تاکید کرد: تجویز این مکمل‌ها با نظر متخصص روانپزشک اطفال صورت می‌گیرد و نمی‌توان بدون تجویز متخصص این داروها را برای کودکان استفاده کرد.

به گزارش نسیم نیوز، ظرفیت مرکز توتیسم خراسان شمالی ۵۰ نفر است که تا کنون ٢٨ بیمار مبتلا به اوتیسم در این مرکز پذیرش و بستری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *