هیچ‌گونه مورد بیماری شتر در جنوب کرمان نداشتیم

camel032

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: هیچ‌گونه مورد آلودگی بیماری از شترها در جنوب استان گزارش نشده است.

علی احمدی امروز در گفت‌گو با خبرنگار فارس در کرمان با بیان اینکه هیچ‌گونه بیماری حادی که جمعیت شتر را در جنوب استان تهدید کند، وجود ندارد، اظهار داشت: منطقه جنوب استان کرمان به دلیل هم‌مرزی با استان‌های شرقی کشور در خطر تردد دام قاچاق است.

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان بیان کرد: برای جلوگیری از بروز بیماری‌های دامی در منطقه جنوب کرمان کارهای ترویجی بسیاری در هفت شهرستان جنوبی صورت گرفته که دامداران و ساربانان شتر را نسبت به بروز بیماری‌های دامی آگاه کرده است.

وی از محدود کردن تردد دام‌های بومی در منطقه جنوب استان خبر داد و گفت: از دامداران و مردم در این مناطق خواسته شده در صورت مشاهده حمل و نقل دام قاچاق و موارد مشکوک سریعا این موضوع را به اطلاع اداره دامپزشکی و نیروی انتظامی برسانند.  احمدی خاطرنشان کرد: کارشناسان اداره کل دامپزشکی جنوب استان در شهرستان‌های جنوبی با رصد وضعیت بیماری‌های دامی موارد مشکوک را در کمترین زمان به اطلاع تیم‌های واکسیناسیون می‌رسانند و معاونت‌های این ادره کل هم با حساسیت موارد ورود بیماری‌های دامی را کنترل و رصد می‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک‌هزار و 300 سر واکسیناسیون علیه بیماری‌های آبله، تب برفکی، لمپی‌اسکن و بروسلوز در جمعیت دامی جنوب استان صورت گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر انتقال شتر از جنوب استان فقط به کشتارگاه کرمان آن هم با انجام آزمایش‌های اولیه و محدود انجام می‌شود.

احمدی با بیان اینکه در حال حاضر در وضعیت بسیار مطلوبی نسبت به سال‌های گذشته از لحاظ بیماری‌های دامی قرار داریم، عنوان کرد: تمام تلاش مجموعه اداره کل دامپزشکی جنوب استان بر نظارت بهتر از مزرعه تا سفره است.

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان اظهار کرد: با همکاری نیروهای انتظامی در جنوب استان شش نقطه را برای استقرار قرنطینه مشخص کردیم که امیدوارم به‌زودی با فراهم شدن امکانات و نیروی این پست‌ها بتوانیم از ورود دام از مبادی جاده‌های اصلی جلوگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *