تاثیر آنتی‌بادی‌های شتر در پیشگیری از MERS

mers

پزشکان در بررسی جدید خود مشاهده کردند آنتی‌بادی‌های گرفته شده از شترها، موش‌های آزمایشگاهی را در برابر سندرم تنفسی خاورمیانه مصون می‌کند.

«استنلی پرلمن» یکی از متخصصان این مطالعه از دانشگاه «آیووا»ی آمریکا گفت: یافته‌های بدست آمده حاکی از آن است که این آنتی‌بادی‌ها می‌توانند درمانی برای مبتلایان به سندرم تنفسی خاورمیانه باشند و از افراد سالم و نیروهای درمانی نیز در برابر این ویروس خطرناک حفاظت کنند.

سندرم تنفسی خاورمیانه یک بیماری ویروسی کشنده‌ است که موجب تب شدید و سختی در تنفس می‌شود. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) این بیماری به فوت 33 درصد از مبتلایان به آن منجر شده‌ چرا که هیچ واکسن یا شیوه درمانی موثری برای مقابله با این ویروس وجود ندارد.

با وجود آنکه موج شیوع این بیماری متوقف شده‌ اما پزشکان در رابطه با شیوع مجدد آن نگران هستند و به همین دلیل برای تولید واکسنِ مقابله با این ویروس تلاش می‌کنند.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، شترها منبع خوبی از آنتی‌بادی‌های سندرم تنفسی خاورمیانه هستند و به همین دلیل پزشکان در حال بررسی روی این آنتی‌بادی‌ها و پیدا کردن شیوه‌ای برای جلوگیری از شیوع این بیماری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *