معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی: درصد آلودگی به ویروس کرونا در شترهای وارداتی پایین است

corona1

با توجه به بررسی‌ها شترهای داخلی هیچ بیماری ندارند و بیماری در شترهای وارداتی نیز پایین گزارش شده است.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور گفت: با توجه به بررسی‌های سازمان دامپزشکی در خصوص ویروس کرونا به خصوص در مناطق سیستان و بلوچستان و کرمان که مرزهای واردات شتر به کشور هستند نگرانی خاصی در این رابطه وجود ندارد.

دکتر مسعود هاشم‌زاده در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با ویروس کرونا در بین شترهای وارداتی که به سندروم تنفسی در خاورمیانه معروف است،گفت: بررسی وجود ویروس کرونا در شتر به سرعت و با آزمایشات بسیار زیادی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه از تمامی نقاط قرنطینه نمونه برداری انجام شده است، اظهار کرد: مشاهده بیماری کرونا در بین شترهای وارداتی در قرنطینه‌های سیستان و بلوچستان و کرمان به خصوص در شترهای که از مرز پاکستان وارد کشور شده‌اند و همچنین شترهای داخلی، انجام شده است که تعداد این نمونه گیری‌ها بالغ بر ۱۰۰۰ نمونه می‌باشد که با توجه به این بررسی‌ها شترهای داخلی هیچ بیماری ندارند و بیماری در شترهای وارداتی نیز پایین گزارش شده است.

هاشم‌زاده با اشاره به اینکه در نمونه گیری‌هایی که ازشتر‌ها در محل‌های قرنطینه انجام شده است، به صورت موردی این ویروس مشاهده شده است، افزود: پس از مشاهده این ویروس قرنطینه‌ها مانع از ورود شترهای آلوده به کشور شده اند؛البته این مراقبت‌ها ادامه داردو به طور مرتب نمونه گیری‌ها انجام خواهد شد.

گفتنی است که کرونا، ویروسی مشترک بین انسان و حیوان و شایع در کشورهای همسایه است؛ همچنین این ویروس در شتر علائم بالینی خاصی ندارد و در این حیوان به صورت سرماخوردگی بروز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *