روش مصرف شیر شتر برای افراد اوتیستیک

میزان مصرف شیر شتر برای هر فرد میتواند اختصاصی باشد که با گذشت زمان به میزان مناسب میتوان رسید. ولی به طور کلی بهتر است از میزان کم شروع کنیم و آن را به آهستگی افزایش دهیم.

 • مصرف روزانه شیر به میزان نیم لیتر میباشد و بایستی از مقدار کم حدود یک پنجم لیتر شروع شده و به تدریج به نیم لیترkid برسد.
 • برای کودکان زیر چهار سال میزان مصرف روزانه یک چهارم لیتر میباشد.
 • بهتر است زمان مصرف قبل از صبحانه و با معده خالی باشد. همچنین میتوان آن را دو بار در روز بدهیم.
 • هیچگونه افزودنی یا طعم دهنده به شیر اضافه نشود و شیر به صورت خالص مصرف شود.
 • در طی مصرف شیر شتر هیچگونه لبنیات یا شیر دیگری استفاده نشود.
 • برنامه های درمانی جاری مانند رژیم درمانی، دارو درمانی، مکمل های غذایی، گفتار درمانی و … به قوت خود باقی و نباید قطع شود،  ولی بهتر است سه ساعت قبل و بعد از مصرف شیر مکملها مصرف نشوند.
 • در صورتی که شیر سرد است بهتر است که بگذارید شیر به دمای اتاق برسد و سپس مصرف شود که در این صورت میزان جذب آن بیشتر میشود.

How to use camel’s milk for autistic people

Daily milk consumption is half a liter and should start from a small amount of about a quarter of a liter and gradually reach half a liter.

For children under the age of four, the daily dose is a quarter of a liter or 250 cc.

It is best to take time before breakfast and on an empty stomach. Do not add any additives or flavorings to the milk and drink the milk in its pure form.

Do not use any dairy or other milk while consuming camel’s milk.

Current treatment programs such as diet therapy, medication, dietary supplements, speech therapy, and so on continue. But it is better not to take supplements three hours before and after consuming milk.

If the milk is cold, it is better to let the milk reach room temperature and then consume it, in which case its absorption rate will increase.

 

2 دیدگاه برای «روش مصرف شیر شتر برای افراد اوتیستیک»

 • 1 آذر 1396 در t 5:28 ب.ظ
  Permalink

  سلام شیر شترباید بجوشانیم یاخیر؟متشکرم

  پاسخ دادن
  • 13 اسفند 1396 در t 4:51 ق.ظ
   Permalink

   سلام، عامل اصلی اثرات درمانی در شیر شتر پروتئین های شیر هستند که در صورت جوشاندن شیر تغییر شکل داده و اثر خود را از دست میدهند. بنابراین شیر شتر را نبایستی جوشاند ولی میتوان آن را پاستوریزه کرد. شیر پاستوریزه را میتوانید از بازار تهیه کنید یا شیر غیر پاستوریزه را به شرحی که در سایت گذاشته شده است را در منزل به صورت خانگی پاستوریزه بفرمایید.

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *