اثر شیر شتر بر درمان اوتیسم

  • نقص در سيستم ايمني بدن باعث مهار آنزيم هاي گوارشي و اختلال در عملكرد سيستم گوارشي مي شود. به همين دليل دستگاه گوارش كودكان مبتلا به اوتيسم، در تجزيه پروتئين كازئين ناقص عمل مي كند (كازئين در شير تمام حيوانات مرتبط با آن به جز شير شتر يافت مي شود) و كازئين را به مخدري قوي به نام كازومورفين تبديل مي­كند. تجمع كازومورفين باعث رخوت، گيجي و عدم تمركز مي شود و كودك نمي تواند ارتباط و درك درستي از محيط پيرامونش داشته باشد. نتايج تحقيقاتي كه بر روي حيوانات انجام شده است نشان داد كه كازومورفين باعث بروز علائمي شبيه به اوتيسم مي شود. شير شتر به دليل نداشتن كازئين، اثر درماني بسيار مؤثري بر كاهش علائم نابهنجار رفتاري ناشي از اوتيسم دارد. به همين دليل هم اكنون در بسياري از كشورها براي كمك به كودكان اوتيسم از رژيم غذايي عاري از كازئين استفاده مي شود. شير شتر داراي پروتئين هاي محافظ، و سرشار از آنزيم هاي ضد باكتري و ايمونوگلوبولين هايي است كه براي سيستم ايمني بدن لازم و مفيد است . تحقيقات نشان داده است كه تزريق وريدي ايمونوگلوبولين علائم شديد شناختي و نشانه هاي رفتاري نابهنجار را در بيماران مبتلا به اوتيسم ، كاهش مي دهد. تأثير نوشيدن شير شتر. شبيه تزريق وريدي با ايمونوگلوبولين است و قطع مصرف آن باعث بازگشت نشانه هاي اوتيسم مي شود .
  • پژوهشي با هدف تأثير شير شتر بر روي يك دختر 4 ساله مبتلا به اوتيسم، انجام شد. نتايج نشان داد كه كودك پس از نوشيدن شير شتر به مدت 40 روز مهارت هاي ارتباطي اش بهبود يافته و شروع به صحبت كردن مي كند. وي تا قبل از اين دوره هاي شديد پرخاشگري را تجربه مي­كرد و فاقد مهارت هاي اجتماعي و ارتباطي بود.
  • پسر 15 ساله ای با علائم شديد اوتيسم، بعد از مصرف شير شتر به مدت يك ماه، در مهارت هاي شناختي و ارتباطي اش بهبودي حاصل كرده است. وي تا قبل از استفاده از شير شتر قادر به صحبت كردن نبود، اما بعد از يك ماه مشخص شد كه او ديگر مبتلا به اوتيسم نيست . تحقيق مشابه ديگري نشان داد كه كودكان مبتلا به اوتيسم به علت نقص در سيستم ايمني بدن، كه باعث مهار آنزيم هاي گوارشي مي شود مي توانند از شير شتر استفاده كنند چرا كه شير شتر عاري از كازئين است و استفاده از آن به طور معجزه آسايي باعث كاهش رفتارهاي مخرب مي شود.
  • در يك خوابگاه نگهداري از كودكان مبتلا به اوتيسم شير شتر هر روز مصرف شد، در طول 24 ساعت از علائم پرخاشگري و ناآرامي آنها كاسته شد. زخم هايي كه در دور دهانشان داشتند نيز بهبود يافت. اگر چه اين تأثير اوليه، سريع بود اما براي تأثير ماندگارتر، بايد دوره هاي طولاني از شير شتر استفاده كرد.
  • بر اساس تحقيقي كه در دانشگاه عين الشمس مصر، در مورد تأثير شير شتر بر روي كودكان مبتلا به اختلال در تكلم، انجام شد نشان داد كه شير شتر و مصرف نان ذرت به طور منظم، در كاهش علائم اوتيسم مانند تحريك پذيري، كاهش حافظه و اختلال در گفتار، تأثير دارد .
  • در تحقیقاتی که در کشور عربستان سعودی بر روی سه گروه 20 نفری کودکان مبتلا به اوتیسم انجام گرفت مشخص شد که مصرف شیر شتر میتواند نقش مهمی را در افزایش آنزیمهای آنتی اکسیدان و بهبود علائم بیماری اوتیسم داشته باشد. همچنین در یک بررسی دیگر که بر روی 45 کودک اوتیسمی صورت گرفت نشان داده شد که شیر شتر نقش زیادی در کاهش شیموکین (TARC) داشته و علائم بیماری را کاهش میدهد.
  • در مقاله ای که توسط خانم کریستینا آدامز مادر یک کودک اوتیسمی نوشته شده، سیر درمان پسرش را تشریح کرده و ابراز داشته که کمتر از 24 ساعت علائم بهبود بیماری را شامل تغییر علائم رفتاری مانند تماس چشمی ، ایجاد ارتباطات و جملات احساساتی مشاهده کرده است. ایشان شرح درمان فرزندش را به صورت کتابی با عنوان ” یک پسر حقیقی: داستان واقعی از اوتیسم منتشر کرد. همچنین مقاله ای که در سایت nourishinghope تحت عنوان “شیر شتر بهبود یا فرضیه؟” منتشر کرد که یادداشتهایی از والدینی که تجربه مشابه را در درمان اوتیسم توسط شیر شتر داشته اند ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *