7 نکته که شما را به مصرف شیر شتر متقاعد می کند

آگاهی و حساسیت در مورد مواد غذایی مختلف در بین مردم افزایش یافته است. مردم از غذاهای مضر به غذاهای واقعی و طبیعی روی می آورند. شیر شتر یکی از غذاهای طبیعی مهم است که با سوپرمولکول‌ها غنی شده است و آن را به غذای انتخابی برای افراد حساس به غذا تبدیل می‌کند. شیر شتر دارای خواص منحصر به فردی است که بدن ما را احیا می کند و ما را در برابر استرس و سموم محیطی قوی تر و مقاوم تر می کند. بدن ما را پس از بیماری، استرس و کار سخت احیا می کند. در این مقاله سعی کرده ام داستان شیر شتر را در 7 نکته برای درک بهتر این گنجینه طبیعی غذا جمع آوری کنم.

شیر شتر به دلایل زیادی یک غذای فوق‌العاده است که آن را در بین محصولات لبنی برتر انتخاب می‌کند. 7 نکته مهم در پاراگراف های بعدی آورده خواهد شد. به راحتی قابل درک و متقاعد کننده است که از سایر محصولات لبنی به سمت شیر شتر نویدبخش حرکت کنیم.

1- اکوسیستم: شترها در محیطی باز، تمیز و مطبوع زندگی می‌کنند و بیشتر به گیاهان منحصربه‌فرد سرزمین‌های خشک وابسته هستند و از راه رفتن کافی لذت می‌برند که آنها را سالم و شاد نگه می‌دارد. شیری که از یک حیوان بدون استرس به دست می آید، غنی تر از حیوانی است که در یک محیط پر استرس زندگی می کند. بنابراین، شیر شتر تأثیر مثبت زیادی دارد.
2 – خواص درمانی: مولکول های اختصاصی و منحصر به فرد و نسبت آنها در شیر شتر، آن را تبدیل به یک داروخانه طبیعی کرده است. چنین ترکیب فوق العاده ای از ترکیبات بی نظیری در شیر شتر، آن را قادر می سازد تا سیستم های هورمونی، خونی، گوارشی و انرژی بدن را در بهترین حالت و کارآمد نگه دارد. شیر شتر ضد التهاب است و بافت های بدن را به دلیل درمان دیابت و سایر بیماری ها احیا می کند.
3 – بادی فلاش: شیر شتر با داشتن میکروبیوم مفید متنوع و فرمول اسید چرب، روده و بدن ما را شستشو می دهد. سمومی را که به دلیل استرس و غذای نامناسب می گیریم یا در بدن خود سنتز می کنیم، دفع می کند. روده را تمیز می کند و به دلیل ترکیب فوق العاده اسیدهای چرب به عنوان یک ملین طبیعی عمل می کند.
4 – بهترین برای همه: نزدیک ترین شیر به شیر مادر است. به دلیل داشتن مواد مغذی و ترکیبات مغذی، سیستم ایمنی نوزادان را تقویت می کند. این ماده فاقد پروتئین های آلرژی زا و لاکتوز آلرژیک است و بهترین غذا برای تهیه شیر خشک برای نوزادان است. سرشار از کلسیم و آهن است که آن را به یک غذای فوق العاده برای زنان و افراد مسن تبدیل می کند.
5 – مقوی مغز: شیر شتر تاثیر زیادی در آرامش و تسکین مصرف کننده دارد، بنابراین شیر شتر الگوی خواب را بهبود می بخشد. بسیاری از کودکان اوتیستیک در نقاط مختلف جهان برای بهبود خواب و گفتار و همچنین سلامت دستگاه گوارش، شیر شتر می خورند.
6 – تقویت کننده سیستم ایمنی: شیر شتر به دلیل داشتن پروتئین های محافظ ویژه، ویتامین C بیشتر، سیستم ایمنی را تقویت می کند. جوامعی که از شیر شتر استفاده می کنند سیستم ایمنی قوی تری دارند.
7 – پوست درخشان: شیر شتر یک غذای طبیعی شگفت انگیز برای پوست است زیرا محتوای نیاسین (ویتامین B3) در شیر شتر به طور قابل توجهی بیشتر از شیر گاو است. ویتامین B3 از عملکرد سیستم گوارش، پوست و اعصاب حمایت می‌کند و گردش خون را بهبود می‌بخشد و باعث تقویت‌ زیبایی و سلامتی می‌شود. همچنین خواص ضد میکروبی شیر شتر آکنه پوست را التیام می بخشد.

درباره نویسنده: دکتر رازیق کاکار

نویسنده: دکتر رازق

من دکترای تخصصی دامپروری دارم و در حال حاضر به عنوان مدیر فنی در شرکت العین (مزرعه شتر)، آلین، امارات متحده عربی کار می کنم. من به عنوان پروفسور و رئیس دانشکده دامپزشکی و علوم دامی، دانشگاه کشاورزی، آب و علوم دریایی پاکستان (LUAWMS) Lasbela کار کرده ام. من روی موضوعات «تبدیل شتر از حیوان باربری به حیوان مزرعه پایدار»، سیاست‌های تحقیقات کشاورزی، سیستم‌های گسترده تولید دام، امنیت غذایی تحت شرایط تغییرات آب و هوایی، و استفاده پایدار از منابع ژنتیکی برای غذا و کشاورزی کار می‌کنم و می‌نویسم. . من بنیانگذار و رئیس انجمن حیوانات، دامپزشکی و متخصصین حیوانات (SAVES)، بنیانگذار انجمن شتر پاکستان و سازمان دهنده گروه Camel4Life هستم. من همچنین به عنوان یک دانشمند آزاد کار می کنم (در حال حاضر عضو کمیته راهبری) برای Desert Net International (DNI). من یک اتنواکولوژیست، اتنوبوتانیست، Ethnovet، و پژوهشگر و بازبینی ethnomedicine هستم. بیابان ها و چراگاه ها را برای دانش و درک کاوش می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *