شیر شتر برای ورزشکاران

شیر شتر برای ورزشکاران

قرن هاست که ورزشکاران کشورهایی مانند کنیا به تأثیر مثبت شیر ​​بر عملکردشان ترغیب می شوند که شیر شتر بنوشند. به دلیل فواید زیادی که شیر شتر دارد ، در صنعت بهداشت و تناسب اندام سنتی رایج است. ورزشکاران و مربیانی مانند biohacker بن گرینفیلد به چند دلیل از جملهکاهش التهاب ، ریکاوری عضلات و رشد عضلات از شیر شتر استفاده می کنند. پروتئین ها و آمینو اسیدهای منحصر به فرد شیر شتر ، همراه با میزان بالای هضم ، نوشیدنی مغذی و کاملاً طبیعی را فراهم می کند که عملکرد ورزشکاران را از هر سطح بهبود می بخشد.
لاکتوفرین و IGF-1 موجود در شیر شتر فوایدی زیادی برای ورزشکاران دارد

ورزشکارانی که بدنبال حفظ سیستم ایمنی سالم و کاهش وزن هستند در حالی که توده عضلانی بدون چربی دارند ، باید به شدت به فکر استفاده از پودر شیر شتر در رژیم غذایی خود باشند. شیر شتر حاوی مقادیر بسیار بیشتری از لاکتوفرین و ایمونوگلوبولین ها نسبت به شیر گاو است ، که آن را در کاهش التهاب و مبارزه با عفونت ها بسیار مفید می کند.

لاکتوفرین ، یک پروتئین اتصال دهنده آهن ، در شیر شتر ۱۰۰ برابر بیشتر از شیر گاو است. دانشمندان اثرات ضد ویروسی ، ضد باکتریایی ، ضد قارچی ، ضد سرطان زایی ، ضد التهابی و اثرات آنتی اکسیدانی قوی آن را پیدا کرده اند. به طور مشترک ، لاکتوفرین به معنای واقعی کلمه آهن التهابی را در مفاصل آسیب دیده متصل و سم زدایی می کند. این به معنای آسیب کمتر به دلیل بیماری یا جراحت ناشی از تمرینات فشرده است.

IGF-1 یا “هورمون جوانی” هورمونی است که با افزایش سن به آرامی کاهش می یابد و در بین ورزشکاران بسیار محبوب است. این باعث افزایش رشد عضلات لاغر ، آنابولیسم در مقابل کاتابولیسم ، ضد پیری و ترمیم بافت می شود. برخلاف منابع دیگر ، IGF موجود در شیر شتر توسط اسید معده از بین نمی رود.

ورزشکارانی که قبل یا بعد از تمرین شیر شتر مصرف می کنند ، از توده عضلانی خود محافظت می کنند ، زمان بهبودی را کوتاه می کنند و استقامت را افزایش می دهند. علاوه بر این ، شیر شتر حاوی مقدار زیادی عوامل ضد میکروبی مانند ایمونوگلوبولین است که از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند.

منبع: saharadairyco.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *