ارزش غذایی شیر شتر

شیر شتر برای سلامتی شما مفیدتر از شیر گاو است. محتوای ویتامین C آن ۳ برابر بیشتر از شیر گاو است. مقدار ویتامین سی ۱۰۰ میلی لیتر شیر شتر و همان مقدار شیر گاو به ترتیب ۳٫۸ میلی گرم و ۱٫۰ میلی گرم است. محتوای آهن بسیار زیاد است که ۱۰ برابر شیر گاو است. ، ۱ لیتر شیر شتر حاوی ۵۲ واحد انسولین است ، در حالی که همان مقدار شیر گاو تنها حاوی ۰٫۰۱۶ واحد انسولین است. علاوه بر این ، شیر شتر سرشار از بسیاری از اسیدهای چرب نامطلوب است. مقدار پروتئین و کلسیم بالاتر از شیرگاو است و محتوای چربی آن از شیر گاو کمتر است. شیر شتر غنی از لاکتوفرین و لیزوزیم است. موادی با اثرات ضد باکتریایی می توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند.

نه تنها این ، شیر شتر همچنین دارای ارزش درمانی است. استاد لبنیات آلمانی مارباخ گفت: “شیر شتر می تواند به بیماران دیابتی کمک کند تا نیاز به انسولین را کاهش دهند و همچنین برای نوزادان بسیار مفید است به این دلیل که این شیر غیر آلرژی است ، شیر شتری باعث بهبود سریع تر زخمها میشود و تاثیر درمانی در بیماری هایی مانند فشار خون بالا دارد. “

اثربخشی شیر شتر: پیشگیری از بیماری

متخصصان طب تغذیه ای از طریق مشاهدات بالینی زیادی دریافتند که شیر شتر نه تنها دارای تغذیه غنی است بلکه دارای اثرات سلامتی زیر است و می تواند از بروز بیماری های خاص جلوگیری کند.

اثربخشی شیر شتر: قدرت بدنی را بهبود می بخشد

شیر شتر سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده ، آهن ، ویتامین های گروه B و ویتامین C و همچنین بسیاری از مواد مغذی مفید برای سلامتی انسان است و به راحتی توسط بدن انسان جذب می شود. بنابراین ، مصرف طولانی مدت شیر ​​شتر می تواند قدرت بدنی را تقویت کرده و بهبود بخشد و قابلیت پیشگیری از بیماریها را دارد.

اثربخشی شیر شتر: تأخیر در پیری

با افزایش سن ، تجمع سموم در بدن و میزان سم زدایی در کبد دیگر ثابت نخواهد بود و منجر به پیری می شود و شیر شتر با اتکا به اثر آنتی اکسیدانی ویتامین C در تاخیر پیری نفش اساسی دارد.

اثربخشی شیر شتر: جلوگیری از راشیتیسم در کودکان

کودکان ، به ویژه نوزادان ، به دلایل مختلف مستعد کمبود کلسیم هستند که در پزشکی “راشیتیسم” نامیده می شود. این یک سری تظاهرات بالینی اختلالات متابولیسم کلسیم و فسفر است که در اثر سوءجذب کلسیم ناشی از کمبود ویتامین D در کودکان ایجاد می شود. هیپوکلسمی و حتی تشنج های هیپوکلسمی می تواند رخ دهد. معمولا به عنوان “کمبود کلسیم” شناخته می شود و یک بیماری شایع در نوزادان است. شیر شتر دارای ایمنی بالایی نسبت به مواد خشک ، گویچه های چربی کوچک ، تغذیه غنی ، هضم و جذب آسان و به موقع کلسیم لازم برای کودکان است تا بتواند به اثر پیشگیری از این بیماری دست یابد.

منبع: zhuanlan.zhihu.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *