آیا شیر شتر می تواند کلید تولید داروهای جدید برای مقابله با دیابت باشد؟

آیا شیر شتر می تواند کلید تولید داروهای جدید برای مقابله با دیابت باشد؟

تحقیقات امارات متحده عربی عمیقاً به تأثیرات مثبت شیر ​​شتر برای بیماران دیابتی پرداخته است

محققان در امارات متحده عربی در مطالعه ای که می تواند تلاش های آینده برای مدیریت بیماری دیابت را تقویت کند ، چراغ شیر شتر را برای افراد دیابتی روشن کرده اند.

اثرات مثبت این نوشیدنی بر قند خون کاملاً اثبات شده است – از جمله کاهش سطح ناشتا ، کاهش مقاومت به انسولین و بهبود مشخصات چربی در بیماران دیابتی.

یک مطالعه در امارات متحده عربی با بررسی در سطح مولکولی برای بررسی چگونگی واکنش سلول ها به دنبال درک بهتر نقش شیر شتر در مبارزه با دیابت پرداخته است.

کار آنها نشان داد که چگونه پپتیدهای زیست فعال – عناصر سازنده پروتئین ها – از شیر شتر استخراج می شوند ، تأثیرات مثبتی بر گیرنده انسولین انسان و انتقال گلوکز در سلول ها دارند.

این امر تحقیقات را یک قدم جلوتر در شناسایی و توصیف عامل ضد دیابت موجود در شیر شتر پیش می برد

محققان گفتند که این یافته ها بسیار امیدوار کننده است و حتی ممکن است منجر به دستیابی به موفقیت در مبارزه با دیابت با استفاده از داروهای تولید شده از شیر شتر شود.

محققان در مجله علوم لبنی نوشتند: “خواص درمانی شیر شتر در برابر بیماری هایی مانند دیابت و سرطان به طور گسترده ای مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.”

این مطالعه با عنوان مبانی مولکولی خواص ضد دیابت شیر ​​شتر از طریق پروفایل پپتیدهای بیواکتیو آن در DPP-IV و فعالیت گیرنده انسولین توسط آزمایشگاه دکتر محمد ایوب از گروه زیست شناسی در دانشگاه امارات متحده عربی و آزمایشگاه دکتر ساجد مقصود از گروه علوم غذایی در دانشگاه امارات متحده عربی ، با پشتیبانی از مرکز علوم بهداشتی زاید انجام شد.

آنها نوشتند: “به طور گسترده ای اشاره شده است که مصرف شیر شتر در کاهش دوز انسولین مورد نیاز برای کنترل قند خون مفید است و باعث بهبود قند خون ناشتا می شود”.

“این تحقیق یک گام فراتر از شناسایی و توصیف عامل ضد دیابت موجود در شیر شتر است و چشم اندازهای جالبی را برای تولید داروهای ضد دیابت جدید از محصولات شیر ​​شتر باز می کند.”
دکتر محمد ایوب و تیم وی در دانشگاه امارات متحده عربی نقش اساسی در تحقیق در مورد فواید شیر شتر برای سلامتی داشته اند.

تقریباً از هر پنج نفر در امارات متحده عربی یک نفر از دیابت رنج می برند ، بیماری که می تواند باعث چندین مشکل جدی بهداشتی ، مانند بیماری قلبی و آسیب به اندام ها ، از جمله چشم و کلیه ها شود.

کارشناسان انتظار دارند تعداد افراد مبتلا به این بیماری طی ۳۰ سال آینده دو برابر شود ، بنابراین درمان های جدید برای مدیریت این بیماری بسیار مهم است.

در مقایسه با شیرهای دیگر ، شیر شتر حاوی قند و کلسترول کمتری است و محتوای مواد معدنی بیشتری دارد.

این ماده همچنین به دلیل داشتن “خواص ضد میکروبی و ضد التهابی قوی” شناخته شده است و ممکن است از ابتلا به سرطان محافظت کند.

شیر تازه شتر را در یک کاسه بزرگ نگهداری می کنند تا مردم بتوانند در یک مسابقه دوشیدن در جشنواره شتر در Madinat Zayed در سال ۲۰۱۰ میل کنند. Galen Clarke / اثر ملی شیر شتر در برابر سرطان در یک مطالعه منطقه ای آزمایش شده است

چگونه شیر شتر می تواند برای شما بهتر از تصور هر کسی باشد

در سال ۲۰۱۹ ، محققان در اردن مطالعه ای را برای بررسی تأثیر شیر شتر در توسعه سرطان روده بزرگ در موش ها آغاز کردند.

در طی این مطالعه ، به ۳۰ موش تزریق داده شد و از ماده ای تغذیه کردند که باعث پیشرفت سرطان روده بزرگ می شود.

به بعضی از آنها آب پنیر شتر نیز داده شد و به گروه دیگری آب پنیر گاو داده شد و گروه دیگری هیچ کدام را دریافت نکردند.

شش موش از هر ۱۰ موش که به آنها آب پنیر داده نشده بود ، تومور در روده بزرگ خود داشتند ، در حالی که از هر هشت موش که از شیر گاو تغذیه می کردند ، شش مورد تومور داشتند.

در میان موش هایی که به آنها آب پنیر شتر داده شده بود ، از هر هشت موش فقط یک نفر تومور داشت.

منبع: https://www.thenationalnews.com/uae/health/could-camel-milk-be-key-to-developing-new-drugs-to-combat-diabetes-1.1219957?utm_campaign=later-linkinbio-thenationalnews.com&utm_content=later-17086173&utm_medium=social&utm_source=instagram#8https://www.thenationalnews.com/uae/health/could-camel-milk-be-key-to-developing-new-drugs-to-combat-diabetes-1.1219957?utm_campaign=later-linkinbio-thenationalnews.com&utm_content=later-17086173&utm_medium=social&utm_source=instagram#8https://www.thenationalnews.com/uae/health/could-camel-milk-be-key-to-developing-new-drugs-to-combat-diabetes-1.1219957?utm_campaign=later-linkinbio-thenationalnews.com&utm_content=later-17086173&utm_medium=social&utm_source=instagram#8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *