شیر شتر مزیتی برای کودک اوتیسم

شیر شتر ، یک مزیت برای بیماران اوتیسم است

مادر یک کودک اوتیستیک پس از دیدن تأثیرات مثبت بر پسرش از شیر شتر طرفداری می کند.

کریستینا آدامز طرفدار واقعی “طلای سفید صحرا” است و تأثیرات مثبتی را برای خود دیده است.

کریستینا آدامز روز دوشنبه در پی جلسه شبکه اوتیسم در دبی ، گفت که او پس از تشخیص اوتیسم فرزند ۱۶ ساله خود در سه سالگی به دنیای اوتیسم وارد شد.

وی گفت: “به محض شنیدن این موضوع ، شروع به تحقیق درباره همه چیزهای مربوط به اوتیسم ASD کردم ، که در نهایت منجر به سخنرانی در مورد این اختلال برای والدین دیگر شد.

“پسرم در این جشنواره ادبیات مشغول خواندن بود و ما مرد شترداری را دیدیم که به وضوح علاقه ما را برانگیخت. شتر حیوانی است که به ندرت در ایالات متحده دیده می شود. “، وی افزود که مالک فلسطینی-آمریکایی به طور مرتب با شتر به ایالات متحده سفر می کند تا سخنرانی های آموزشی ارائه دهد.

وقتی گفتند که از شیر شتر برای تهیه صابون و لوسیون استفاده می شود ، هر دو شروع به صحبت کردند ، در این هنگام بود که کریستیما آدامز پرسید آیا شیر توسط دیگران استفاده می شود یا خیر.

“من حتی نمی دانم چرا این سوال را پرسیدم ، اما پاسخ آن واقعاً مرا آزار داد. وی به من گفت که بیمارستان های خاورمیانه از شیر شتر برای نوزادان نارس استفاده می کنند و ممکن است غیر آلرژی زا باشد.

آدامز می گوید که بیانیه ای “لحظه ای از شهود” را به او می دهد و او فکر می کند آیا چیزی در شیر وجود دارد که بتواند به پسرش کمک کند.

“من فقط فکر کردم اگر آنها آن را به نوزادان نارس بدهند ، شاید چیزی مغذی در آن باشد.

در همان شب ، او شروع به تحقیق در مورد ارتباط شیر شتر و اثرات آن بر علائم مربوط به اوتیسم کرد ، اما گفت “تقریباً هیچ مستندی در مورد آن وجود ندارد”.

کریستینا آدامز که دلسرد نشده است ، می گوید که “فقط چنین احساسی را داشت” ، بنابراین ادامه داد. سال بعد ، ۲۰۰۶ ، وی مقاله ای را پیدا کرد که توسط دامپزشکی منتشر شده بود که در مورد خواص مفید شیر شتر در کودکان مبتلا به اوتیسم ASD تحقیق کرده بود. کریستینا آدامز می گوید ، پس از دادن شیر به تعداد کمی از شرکت کنندگان ، او پیشرفتهایی را یادآوری کرد – اگرچه اینها به جای نتایج طولانی مدت ، بهبودهای محدود بودند.

“اما کافی بود که به من بگویید در مسیر درستی قرار دارم.”

سپس کریستینا آدامز تصمیم گرفت تا خودش مقداری از شیر شتر را بدست آورد و با یکی از دوستانش که به خاورمیانه سفر کرده بود خواست که این شیر را برای او بیاورد،سپس او تحقیقات خود را ادامه داد.

اما رساندن شیر به ایالات متحده کار ساده ای نبود.

من با پزشکان در خاورمیانه تماس گرفتم و همچنین یک یادداشت پزشکی از دکتر پسرم گرفتم و سرانجام شیر خام به ما رسید. “

وی گفت که “قرار دادن دستان خود برای اولین بار بر روی شیر کاملاً هیجان انگیز بود”.

چند هفته بعد ، کریستینا آدامز تصمیم گرفت قبل از خواب به پسر ۹ ساله خود نصف فنجان شیر بدهد و تغییرات قابل مشاهده صبح روز بعد محسوس بود.

“او زبان ، جریان عاطفی و تماس چشمی بسیار خوبی داشت. حتی مهارت های اجرایی عملکردی او مانند بستن بند کفشش بسیار بهتر بود. برای والدین دارای کودک اوتیسم ، این یک تغییر محسوس در رفتار طبیعی بود. “

کریستینا آدامز همچنان به پسرش هر روز نصف فنجان شیر می داد ، اما پس از استفاده از یک فنجان کامل ، پیشرفت ها رو به کاهش بود.

او می گوید: “او شروع به ایجاد تیک های کوچک کرد و برخی از الگوی های رفتاری او شروع به بازگشت کرد ، بنابراین ما فقط به نصف فنجان برگشتیم و او خوب بود.”

پسر آدامز در سن ۱۶ سالگی هنوز به طور منظم شیر می خورد ، اما نه روزانه ، و او می گوید منافع او برای بیماری خود ۱۰ برابر شده است. و اگرچه به بعضی چیزها نه گفت ، با این حال به شیر شتر بله می گوید.

در جلسه روز دوشنبه در دبی – اولین و بهترین کافه شیر شتر در جمیرا ، ۲۵ شرکت کننده ، از جمله والدین کودکان اوتیسم و ​​متخصصان ، در این جلسه شرکت کردند و تجربیات زندگی خود را با کودکان اوتیسم به اشتراک گذاشتند.

کریستینا آدامز که توسط صنایع امارات برای تولید شیر و محصولات شتر (EICMP) و با همکاری اوتیسم امارات ، Stepping Stones و ChildEIMC دعوت شده است ، می گوید این جلسه امکان تعامل زیاد را فراهم می کند.

“نکته زیبا در رابطه با تعامل با والدین کودکان مبتلا به اوتیسم این است که همه ما در یک خانواده هستیم و امروز داستان های خوبی را به اشتراک گذاشته ایم. بعضی از آنها که شیر شتر را امتحان کرده بودند و این موثر بود و برخی دیگر که این کار را نکردند. “

او می گوید همه چیز در دنیای اوتیسم یک فرایند آزمون و خطا است ، تقریباً همه چیز از نظر پزشکی ناشناخته است ، بنابراین بهترین توصیه ای که می تواند بکند این است که آنچه می توانید امتحان کنید. “من همیشه به مردم می گویم که امور را از طریق پزشک خود انجام دهند. من به آنها اطلاعات دست اول می دهم ، اما آنها به این توصیه پزشکی نیاز دارند ، که همان چیزی است که بسیار حیاتی است. “

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کریستینا آدامز و کارهای وی در زمینه اوتیسم ، یا برای اطلاع از اینکه آیا تغییر در رژیم غذایی به طور بالقوه می تواند به اختلال فرزند شما کمک کند ، به https://christinaadamsauthor.com/bio/ وارد شوید

منبع: kelly@khaleejtimes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *