افشای یک راز قدیمی، استفاده از شیر شتر در مراقبت از پوست

هزاران سال است که شیر شتر به دلیل فوایدی که برای سلامتی و زیبایی مو و پوست دارد ، بسیار ارزشمند بوده است. کلئوپاترا به دلیل حمام در شیر شتر مشهور است. وقتی شیر شتر برای شناسایی مواد تشکیل دهنده آن تجزیه و تحلیل می شود ، شهرت افسانه ای آن برای سلامت و زیبایی پوست کاملاً منطقی است.

از زمان آغاز به کار شرکت  Summer Land در استرالیا، ما نکات شگفت انگیزی در مورد شیر شتر کشف کرده ایم.

تمام شیرهای حیوانی دارای یک ترکیب جالب توجه هستند که شامل اسیدهای چرب ، پروتئین ها ، ویتامین ها و مواد معدنی است. اما شیر شتر از نظر ترکیب و اندازه نزدیکترین شیر به شیرانسان است. [۱]

ترکیب منحصر به فرد شیر شتر کاملاً منطقی است که به عنوان یک ماده اصلی در مراقبت از پوست شناخته  شود و برای استفاده جهت مراقبت از پوست طبیعی و همچنین  توانایی بهبود و تعادل پوست قابلیت زیادی دارد  و آن را به طور قابل توجهی درخشان ، نرم و لطیف می کند.

شیر شتر دارای ترکیب اسید چرب و اسید آلفا هیدروکسیل است. [۲] اسیدهای چرب اساساً همان چیزی است که پوست شما را درخشان و لطیف می کند و معمولاً از کیفیت مرطوب کننده و آنتی اکسیدانی بالایی برخوردار است.

اسید اولئیک ، یکی از اسیدهای چرب موجود در شیر شتر در غلظت های بالاتر [۳] یک اسید چرب غیر ضروری امگا ۹ است که از ویژگی های مرطوب کننده و خاصیت آنتی اکسیدانی قوی برخوردار است که به کند شدن پیری کمک می کند و از چین و چروک زودرس و خطوط ریز جلوگیری می کند. اسید اولئیک حاوی ترکیباتی است که یکپارچگی غشای سلولی را تقویت می کند و باعث ترمیم سلولهای آسیب دیده می شود [۴] ، که می تواند در درمان بیماری های پوستی مانند اگزما ، روزاسه و پسوریازیس نقش داشته باشد. همچنین ضد التهاب است و سیستم ایمنی درپوست را تقویت می کند و باعث تولید گلبولهای سفید خون می شود. خواص آنتی اکسیدانی اولئیک اسید به خنثی سازی عملکرد رادیکال های آزاد مضر و کاهش آسیب اکسیداتیو به پوست کمک می کند.

یکی دیگر از اسیدهای چرب بی نظیر موجود در شیر شتر ، اسید پالمیتیک است که یکی از رایج ترین اسیدهای چرب در بدن انسان است. با افزایش سن پوست ، سطح اسید پالمتیک کاهش می یابد. اسید پالمیتیک به راحتی جذب غشای سلول های پوستی می شود و از این طریق یک اسید چرب ضد پیری قوی است. تحقیقات نشان داده است که اسید پالمتیک می تواند در جوان سازی سلول که باعث بهبود پوست میشود، کمک کند [۵].

AHA ها (آلفا هیدروکسی اسیدها) از اوایل دهه نود میلادی با کشف جدید پیرامون آنچه که انجام می دهند و نحوه رفتار آنها بر روی پوست ، در مراقبت از پوست استفاده می شوند. اکنون ما درباره AHA هایی که اتفاقاً به طور طبیعی در شیر شتر تشکیل می شوند اطلاعات بیشتری کسب کرده ایم [۶]. AHA ها باعث بهبود بافت پوست می شوند و از طریق لایه برداری ملایم به نرمال سازی عملکرد پوست کمک می کنند. AHA پیوندهای یونی کوچکی را که سلولهای پوستی لایه شاخی را به هم می چسباند ، حل می کند و به از بین بردن پوست مرده روی سطح کمک می کند. اگر پوست شما کمی کدر به نظر می رسد یا به نظر می رسد دارای خط و خشکی بیش از حد طبیعی است ، این نشانگر خوبی است که شما می توانید سلول های مرده پوست را روی سطح پوست خود جمع کنید. پس از کمی لایه برداری پوست ، نور و درخشندگی را منعکس می کند ، و باعث می شود نرم به نظر برسد.

AHA همچنین ضد پیری است و به تحریک تولید کلاژن در لایه های عمیق پوست کمک می کند ، که یکی از پایه های ساختار پوست است که به پوست ظاهر جوان می بخشد. این تولید کلاژن به کاهش خطوط ریز و چین و چروک کمک می کند و یک عمل سفت کننده بر روی پوست دارد. از AHA همچنین در درمان های حرفه ای پوست و محصولات مراقبت در منزل برای کاهش بیش از حد رنگدانه ، لکه های تیره یا لکه های روی پوست و درمان آکنه استفاده می شود. AHA در درمان اکثر بیماری های پوستی بسیار موثر است زیرا به عملکرد سالم و متعادل پوست کمک می کند.

پوست شما یک اکوسیستم پیشرفته است که سلامتی و نشاط شما را منعکس می کند و زیستگاه میلیاردها موجود زنده است. شیر شتر در حال گسترش در پوست شما با ترکیبات شگفت انگیزی است که بیوم(میکروارگانیسم های روی پوست) پوست شما آنها را دوست دارد. این یک غذای عالی برای پوست شما است که به بازیابی بیوم پوست کمک می کند و بنابراین باعث بهبود بافت و شکل ظاهری پوست می شود.

قبل و بعد

ما چندین داستان موفقیت شگفت انگیز از افرادی که برای مراقبت از پوست از شیر شتراستفاده می کنند و از اگزما یا سایر بیماری های پوستی رنج می برند ، داشته ایم.

این تصاویر قبل و بعد از آن نشان دهنده همه چیزهایی است که شیر شتر برای مراقبت از پوست به پوست ارائه می دهد تا آن را به سلامت برگرداند.

درماتیت

پس از استفاده یک شب از کرم دست شیر شتر ، این مشتری بهبود چشمگیری در درماتیت خود دید.

اگزما

این مشتری که مدت طولانی مبتلا به اگزما است ، وقتی که  از مایع شستشوی بدن شیر شتر در ترکیب با کرم بدن شیر شتر استفاده کرد در یک شب بهبود پیدا کرد.

پسوریازیس

پس از یک بار استفاده از کرم بدن شیر شتر (روزانه) فقط در ۶ هفته پسوریازیس از بین رفته است!

پسوریازیس

پس از استفاده همزمان کرم شب و روز شیر شتر بر روی صورت و روی قسمت پسوریازیس در اطراف خط مو ، پسوریازیس این مشتری از بین رفته است.

محصولات مراقبت از پوست Summer Land Artisan با مواد طبیعی و شیر شتر خالص و مایع ساخته شده است. این ماده برای ایجاد پوست مناسب و پشتیبانی و بازیابی پوست از فرایندهای طبیعی از جمله بیوم پوست شما طراحی شده است.

[۱] http://www.fao.org/3/x6528e/X6528E01.htm
[2] http://www.fao.org/3/x6528e/X6528E03.htm#chIII.
[3] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5925018/
[4] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2877242/
[5] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4700900/
[6] https://www.academia.edu/6245890/A_review_on_medicinal_properties_of_Camel_milk

منبع: https://summerlandcamels.com.au/blogs/news/why-use-camel-milk-in-skincare

محصولات پوستی شرکت

مایع شستشوی بدن

کرم دست

کرم بدن

کرم شب

کرم روز

محصولات مراقبت از پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *