استاندار خراسان جنوبی: ظرفیت “شتر” استان خراسان جنوبی مغفول مانده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدمهدی مروج‌الشریعه در کارگروه  اشتغال خراسان جنوبی ضمن گلایه از اینکه چرا مزیت‌های استان را نمی‌بینیم اظهار داشت: مزیت بزرگ خراسان جنوبی شتر است اما به دنبال وارد کردن بز سانن هستیم.

وی با بیان اینکه برای اشتغال مددجویان امداد و بهزیستی بیشترین تلاش را داشته باشیم افزود: افراد تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد جزو ضعیف‌ترین اقشار جامعه هستند که هر چه تلاش داریم باید برای اشتغال آنها به کار بگیریم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در کارگروه اشتغال باید راهکار رفع مشکلات و موانع آن بررسی شود و از حاشیه ها بپرهیزیم و نباید موضوعاتی بیان شود که جای آن در این جلسات نیست و مدیران حاضر در جلسات باید برای رفع مشکلات استان گام بردارند و عاقلانه به فکر و بحث درباره مشکلات بپردازند.

مروج‌الشریعه با بیان اینکه اشتغال فراتر از دیگر بخش‌ها است افزود: مدیران باید منطق داشته و پشت طرح‌های خود بایستند ما هم با اقتدار پشت سر مدیران هستیم اما مدیرانی که در زمینه اشتغال کم کاری می‌کنند انتظار بیشتری از آنها است.

وی خطاب به معاونان خود گفت: از دایره استان خارج شده و از هر جایی که می‌توانید سرمایه گذار جذب کنید و نمایندگان استان در مجلس نیز پیگیری کنند تا از محل اعتبارات عمرانی برای کمک‌های فنی اعتباری خراسان جنوبی سهمی گذاشته شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: توسعه اشتغال جدید موضوع مهمی است و ما هنوز نتوانسته‌ایم به تبیین مزیت‌های طرح‌های اشتغال بپرداریم چون شرایط به گونه‌ای است که یک نفر مددجوی امداد حاضر است با مبلغ ناچیز مستمری‌اش قطع نشود اما حاضر نیست به سمت طرح‌های اشتغال بیاید و با فراگیری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت برای خود شغلی ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *