مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی: سرمایه گذاری در حوزه پرورش شتر و شتر مرغ مورد توجه قرار گیرد

سرمایه گذاری در حوزه پرورش شتر و شتر مرغ مورد توجه قرار گیرد

بیرجند-مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: پرورش شتر و شتر مرغ در خراسان جنوبی از ظرفیت خوبی برخوردار بوده که نیازمند جذب سرمایه گذار در این بخش است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اصغرزاده ظهر شنبه در دیدار با معاون امور اقتصادی اداره کل اقتصاد و دارایی استان اظهار کرد: با توجه به شرایط خراسان جنوبی، دامپزشکی نقش غیر قابل انکاری در حوزه اقتصاد و اشتغال بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه دامپزشکی نیازمند بررسی و کارشناسی است، ادامه داد: پرورش شتر و شترمرغ در خراسان جنوبی از ظرفیت خوبی برخوردار و نیازمند جذب سرمایه گذار در این حوزه است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی پوشش حداکثری دام ها در واکسیناسیون را مهم دانست گفت: ایمن سازی دام ها، تضمینی برای سلامت غذای مردم است.

اصغرزاده افزود: پیشگیری از بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام سبب می شود محصولات و فرآورده های سالم و بهداشتی تولید و وارد چرخه مصرف انسانی شود و اگر بیماری ها در دام ها پیشگیری و کنترل نشود به سهولت از طریق مصرف فرآورده های دامی به جامعه انسانی منتقل و ممکن است در برخی از بیماری ها نظیر تب خونریزی دهنده کریمه کنگو با سرعت انتشار بالا از انسان به انسان دیگر سرایت کند.

وی فعالیت و وظایف دامپزشکی را در حوزه پیشگیری گسترده و متنوع عنوان و بیان کرد: هر ساله دام های سبک و سنگین استان علیه ۱۲ نوع بیماری دامی و بیماری مشترک بین انسان و دام نظیر بیماری های شاربن، تب مالت، پی پی آر، تب برفکی، تیلریوز، آبله و غیره واکسینه و ایمن می شوند تا ضمن تامین سلامت دام ها، محصولات بهداشتی و با کیفیت تولید شود.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی خدمات بهداشتی دامپزشکی را در حراست از دام و سرمایه ملی، سلامت غذا، بهداشت عمومی جامعه، کاهش تخت های بیمارستانی و جلوگیری از صرف هزینه های گزاف درمانی حائز اهمیت دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *