نهبندان دومین قطب پرورش‌ شتر در خراسان جنوبی است

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: این شهرستان با دارا بودن 8 هزار و 100 نفر شتر به عنوان دومین قطب پرورش شتر استان نقش پر رنگی در تولید و اشتغال‌زایی دارد.

محمد راه‌انجام امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند با بیان اینکه مبارزه با بیماری‌های واگیر دامی یکی از مهمترین وظایف و فعالیت‌های شبکه دامپزشکی است، اظهار کرد: شهرستان نهبندان با توجه به شرایط آب و هوایی ویژه یکی از مهم‌ترین مناطق پرورش شتر در استان خراسان جنوبی تلقی می‌شود.

وی افزود: پرورش شتر در این شهرستان با توجه به راندمان مطلوب گوشت و شیر اهمیت مهمی دارد، به همین منظور شبکه دامپزشکی نهبندان در سال‌جاری اقدامات پیشگیرانه‌ای در  قالب مبارزه با بیماری‌های شتر، کنترل ورود و خروج، آموزش و ترویج و مدیریت بهداشتی شترداری‌ها انجام می‌دهد.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان از شترداران این شهرستان خواست در زمینه واکسیناسیون شتر ‌علیه بیماری شاربن و سمپاشی‌ با شبکه دامپزشکی همکاری و در مورد ورود و خروج‌ و اقدامات قرنطینه‌ای با شبکه دامپزشکی هماهنگی به عمل آید تا برابر مقررات و اصول حمل بهداشتی شتر، اقدامات لازم انجام ‌پذیرد.

راه‌انجام ادامه داد: شهرستان نهبندان با دارا بود 8 هزار و 100 نفر شتر به عنوان دومین قطب پرورش‌ شتر استان نقش پر رنگی در تولید و اشتغال‌زایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *