پتانسیل کویر دامغان برای مسابقات بین المللی شتر سواری

camel-race-mesr11

مهدی اسدی با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری شترسواری در کویر مصر اظهار داشت: این رقابت با کیفیتی عالی و استقبال خوب تماشاگران در روستای مصر شهرستان خوروبیابانک برگزار شد.

وی با اشاره به حضور بیش از ۲ هزار تماشاگر در کویر مصر افزود: این دوره از مسابقات با حضور استان‌های قم، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خوزستان، یزد و اصفهان برگزار شد که حضور این تعداد تیم در این مسابقات در نوع خود جالب توجه بود.

رئیس هیئت ورزش روستایی وبازی‌های بومی محلی استان اصفهان گفت: در پایان این رقابت به نفرات اول تا سوم کاپ و به نفرات اول تا ششم مسابقات هم هدایایی از یک میلیون تا ۳۰۰ هزار تومان اهدا شد.

وی به برنامه‌های جانبی این مسابقات اشاره و بیان کرد: اجرای حرکات نمایشی و هنرمندانه قهرمان موتورسواری آسیا در کویر و برگزاری مسابقات طناب‌کشی و حلقه‌گردی برای جوانان از جمله برنامه‌های مفرحی بود که در حاشیه این مسابقات اجرا و با استقبال تماشاگران مواجه شد.

اسدی با تقدیر از فرماندار و بخشدار شهرستان خوروبیابانک و دهیار روستای مصر تصریح کرد: در این مسابقات حضور خوب مسئولان مانند رئیس، نائب رئیس و دبیر فدراسیون ورزش روستایی و معاونان استاندار و میزبانی عالی مهمانسراهای مصر هم قابل تقدیر و سپاس بود.

وی با بیان اینکه این رقابت در مسافت ۴ کیلومتر و بخش شترهای تندور برگزار شد، خاطرنشان کرد: در نظر داریم این مسابقات را به صورت تور خور تا دامغان بین‌المللی کنیم تا شاهد رشد و ارتقای جذابیت این رقابت جالب باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *