مرکز حفظ و توسعه شتر دوکوهانه راه‌اندازی می‌شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: به زودی مرکز ملی حفظ و توسعه شتر دوکوهانه در جعفرآباد مغان راه اندازی می‌شود.

بهلول تکلوی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویاBactrian-Camelن ایران(ایسنا) با اشاره به اینکه هدف از راه اندازی این مرکز جلوگیری از انقراض نسل شتر دوکوهانه و همچنین حفظ ذخایر ژنتیکی شترهای دوکوهانه است، گفت: تاکنون بیش از 100 نفر شتر تحت پوشش طرح توسعه شتر داری قرارگرفته و ثبت مشخصات شده است و با مرکز اصلاح نژاد دام هماهنگی های لازم صورت گرفته تا درآینده نزدیک نمایندگانی از سازمانهای بین المللی همچونFAO – ACSAD-IFAD از این مرکز بازدید کرده و طرحهای خود را در خصوص گسترش شترهای دوکوهانه مطرح کنند.

وی گفت: در این مرکز عملیات احداث و راه اندازی سیلوی علوفه‌ای، جایگاه شتر، انبار کنسانتره و ساختمان کارگری به پایان رسیده و به زودی به لوازم و امکانات تخصصی و آزمایشگاهی نیز مجهز خواهد شد.

تکلوی افزود: به منظور افزایش انگیزه شترداران دوکوهانه منطقه به ازاء هر نفر شتر مبلغی به عنوان حق انگیزه به شترداران بومی پرداخت خواهد شد تا با دلگرمی بیشتر کار نگهداری و پرورش را انجام دهند.

به نقل از ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *