آیا شترها جهان را فتح می کنند؟

نویسنده: دکتر برنارد فی B. Faye

دکتر برنارد فای از فرانسه. دکتر فای یک فرد بسیار با تجربه و با دانش در دنیای شتر است. او عضو بنیانگذار و رئیس انجمن بین المللی توسعه و تحقیقات شتر (ISOCARD) است. http://www.isocard.net/images/execcess_members//FILE25827f644772f9e.pdf
داستان در مورد آینده شتر – حیوان آینده

۵۰۰۰ سال پیش از محل اهلی خود ، شترهای یک کوهانه و دو کوهانه از گهواره خود (منشا اهلی شدن) دور شدند. دو پارامتر اصلی می تواند این حرکت شتر را توضیح دهد: خشک شدن صحرای درست قبل از عصر مسیحیت. مسیرهای تجاری در آسیا از چین تا سواحل مدیترانه (جاده ابریشم) و از طریق صحرا از مغرب به ساحل ، با استفاده از کاروان شترها ، منتقل می شود.

آمار فائو و شترها
آمارهای جهانی (سایت FAOstat) که فقط از سال ۱۹۶۱ در دسترس است ، افزایش منظم جمعیت شتر (تقریباً ۳/در سال) را نشان می دهد ، اما با الگوهای جمعیت شناختی متفاوت.

روندهای جمعیتی جهانی در شترها

در سطح جهانی ، ما می توانیم یک Trend را به عنوان متمایز کنیم
کشورهایی با کاهش جمعیت شتر ، اما به جز هند ، این کاهش از سال ۲۰۰۰ متوقف شده است ، به عنوان مثال در چین ، ترکیه و خاورمیانه (۵ درصد از کل جمعیت شتر) (۵ درصد از کل جمعیت شتر) )
کشورهایی با رشد منظم جمعیت (شمال و شاخ آفریقا ، پاکستان و آسیای مرکزی) (۵۰ درصد از کل جمعیت شترها)
افزایش قابل توجه کشورها پس از کاهش اندک که فقط مربوط به سوریه و بحرین است (۱٫۵ درصد از کل جمعیت شتر)
کشورهای با افزایش ناگهانی پس از رشد طولانی مدت (کشورهای ساحل و شبه جزیره عربستان) (۴۳٫۵ درصد از کل جمعیت شترها)

رشد جمعیت جدید نیز قابل مشاهده است

پس از وارد کردن برخی شترها در استرالیا در قرن نوزدهم ، امروزه جمعیت زیادی از شترها در این کشور وجود دارد. شترها همچنین در کشورهای خشک آفریقای جنوبی (نامیبیا ، بوتسوانا) وارد می شدند. اما اخیراً علاقه شدیدی در کشورهای غربی (آمریکا ، اروپا) ، عمدتا برای جاذبه های گردشگری ، اما بیشتر و بیشتر برای تولید شیر مشاهده می شود.

دز سطح جهانی، انتظار میرود که تغییرات آب و هوایی به شترها فرصت دهد تا جای بیشتری در جهان آینده بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *