چگونه شیر شتر از ما در برابر بیماری های عفونی محافظت می کند؟

دکتر رزیق

شیر شتر که من آن را به اختصار CM می خوانم هدیه طبیعت و طلای کویر است. این از موجود بی نظیر طبیعت ، بسیار سازگار و فوق العاده پایدار … شتر ناشی می شود. شیر شتر (CM) به طور معجزه آسایی به عنوان یک داروخانه فوق العاده غذایی و طبیعی اثبات شده است. به دلیل سطح قابل توجه و ترکیبی بی نظیر از مواد مغذی (مواد معدنی ، ویتامین ها ، پروتئین و اسیدهای چرب و غیره) ، دارای خواص دارویی است که طیف وسیعی از بیماری ها را پوشش می دهد. دامنه این بیماری ها گسترده است و شامل بیماری های خود ایمنی ، آلرژی ، آسم ، بثورات ، دیابت ، اختلالات کبدی ، روماتیسم ، شرایط التهابی، تحریک مجرای ادرار ، بیماری های عفونی ، استرس / افسردگی ، زخم های معده و حتی سرطان است.

شیر شتر یک قهرمان واقعی است ، هزاران نفر را در مناطق بسیار مختلف جهان جذب خود می کند. این ماده حاوی مقدار بالاتری از عناصر خاص (لاکتوفرین ، ویتامین C ، روی ، پروتئین شبه انسولین و کلسیم و غیره است). ویتامین C بخاطر کیفیت ضد عفونی بودن بسیار شناخته شده است و معمولاً در مرکبات یافت می شود. از آنجا که مرکبات به ندرت در اکوسیستم های بیابانی در دسترس هستند ، طبیعت این مواد گرانبها را به شکل شیر شتر هدیه داده است.

به تازگی ، یک مقاله مروری منتشر شده است که در آن نقش مولکول “لاکتوفرین” در CM کشف شده است. یکی از مهمترین و موثرترین مولکولهای شیر شتر لاکتوفرین است که بدن ما را از عفونت محافظت می کند. بدین وسیله پیوند آن مقاله را برای شما به اشتراک می گذارم.

http://bjas.bajas.edu.iq/index.php/bjas/article/view/239

من همیشه سعی می کنم فواید باورنکردنی CM را برای سلامتی به اشتراک بگذارم تا مردم از منابع طبیعی استفاده کنند و سالم تر و قویتر شوند. من بسیار خوشحال خواهم بود اگر شما می توانید نظرات خود را در مورد CaM ارائه دهید ، پیشنهاد دهید یا چیزی اضافه کنید.

منبع: https://arkbiodiv.com/2020/10/25/how-the-camel-milk-protect-us-from-infectious-diseases/amp/?fbclid=IwAR2c6nCEM89hmMT88EBTN3hM_2mbGpdvIHg_glk3OSP4ON6dWS1rSpqpjOY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *