رئیس جهاد کشاورزی جنوب کرمان: ایستگاه ملی شتر در جازموریان ایجاد شود

kerman

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سیدیعقوب موسوی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی مدیران، انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و صنوف کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی در تالار شهید مرتضوی استانداری کرمان اظهار داشت: در جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در سال 93 با معرفی 586 طرح موفق به کسب رتبه دوم شد و در زمینه جذب و مسدودی هم رتبه نخست را به دست آورد.

وی از اختصاص 5 هزار و 300 میلیارد ریال سرمایه در گردش به بخش کشاورزی جنوب استان کرمان طی سال گذشته خبر داد و بیان داشت: 12 هزار هکتار آبیاری تحت فشار باید در جنوب کرمان انجام شود که بیش از 4 هزار هکتار انجام شده و مقام نخست کشوری را داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان از انجام کار فراملی ردیابی و کنترل ملخ‌های دریایی و صحرایی طی سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: اگر این طرح اجرا نمی‌شد یک فاجعه ملی اتفاق می‌افتاد.

موسوی خاطرنشان کرد: 15 هزار و 700 کشاورز جنوب استان کرمان به بانک معرفی شده‌اند و بازپرداخت بدهی آنها تمدید شده است.

وی با اشاره به اینکه جنوب کرمان به عنوان کانون تولید نهال مرکبات جنوب شرق کشور انتخاب شده است، اضافه کرد: ممنوعیت واردات میوه کمک بزرگی به کشاورزان جنوب کرمان کرد و 4 هزار تن مرکبات با کیفیت را برای نوروز خریداری و به 11 استان ارسال کردیم و خواسته کشاورزان ادامه این طرح است.

این مسئول از اجرای طرح همیاران آب توسط استاندار کرمان قدردانی کرد و گفت: سیاست‌های جهاد کشاورزی جنوب کرمان در سال جاری توسعه گلخانه‌های هیدروپونیک و توسعه بازاریابی و فروش بین‌المللی محصولات است.

موسوی از ارسال خرمای منوجان به اوکراین خبر داد و عنوان کرد: جنوب کرمان مینیاتور کشاورزی جهان است و توسعه صنایع تبدیلی و بسته‌بندی، ترابری و حمل و نقل ریلی، زمینی و هوایی محصولات و مدیریت منابع آب در این منطقه دنبال می‌شود.

وی با اشاره به وجود 17 هزار نفر شتر در جنوب استان کرمان خواستار ایجاد ایستگاه ملی شتر در جازموریان شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *