پرورش شتر در رودبار کرمان از شکل سنتی خارج شود

camel001

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رودبار جنوب، سید یعقوب موسوی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مجتمع پرورش شتر در شهرستان رودبار، اظهار کرد: پروژه پرورش شتر در این منطقه با استفاده از تسهیلات طرح توسعه بخش کشاورزی به مبلغ 3 میلیارد ریال اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در این منطقه بیش از 17 هزار نفر شتر وجود دارد که 11 هزار و 600 نفر آن در شهرستان رودبار قرار دارد، گفت: در تلاش هستیم تا شتر را به عنوان یکی از منابع وراثتی کشور که خاص برخی از نقاط جهان است، در منطقه جنوب کرمان حفظ کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان طرح اصلاح نژاد شتر با آمیختگی دو نژاد جنوب کرمان و سیستانی را در برنامه آتی خود قرار داده است.

موسوی بیان کرد: تلاش می‎کنیم تا از طریق روش‎های بهبود اصلاح نژاد، تغذیه و کنترل بیماری‌های دامی و همچنین معرفی شتر به عنوان منبع ارزشمند تولید گوشت و شیر در سطح کشور بتوانیم از این ظرفیت اقتصادی برای منطقه استفاده کنیم.

وی گفت: امیدواریم که پرورش شتر از شکل سنتی خود خارج شود تا با استفاده از روش‎های مدرن امروزی بهبود تغذیه و اصلاح نژاد، بتوانیم عملکرد بالاتری داشته باشیم.

رئیس ‌جهاد کشاورزی جنوب کرمان عنوان کرد: کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس علاوه بر استفاده از گوشت و شیر شتر در مسابقات شترسواری از این موجود زنده استفاده می‎کنند، بر این اساس تلاش می‎کنیم تا این حیوان را در این مناطق به فروش برسانیم.

موسوی خاطرنشان کرد: چنانچه سرمایه‎گذاران در بخش پرورش شتر و تولید فرآورده‌‎های دامی قصد سرمایه‎گذاری در این منطقه را داشته باشند، سازمان آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با آن‎ها اعلام می‎کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *