هرمزگان مستعد پرورش شتر

img_1387322_M1387322g

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: استان هرمزگان با داشتن مناطق کویری و نیمه کویری وسیع، شرایط آب وهوایی و اقلیم خاص حاکم برآن هم‌چنین گونه‌های خاص گیاهی، از دیرباز یکی از نواحی مستعد پرورش شتر بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس،«عباس زارعی» اظهار کرد: شتر با مشخصات زیستی و تولیدی که دارد از انواع مناسب برای نگهداری و تولید محصولات دامی با بازده‌ی اقتصادی مطلوب در شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان هرمزگان است.

وی ادامه داد: استان هرمزگان با داشتن مناطق کویری و نیمه‌کویری وسیع، شرایط آب وهوایی و اقلیم خاص حاکم برآن هم‌چنین گونه‌های خاص گیاهی، از دیرباز یکی از نواحی مستعد پرورش شتر بوده است.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خاطرنشان کرد: خصوصیات حیاتی و تولیدی شتر، علاوه‌بر قدرت زیست در شرایط بیابانی و کویری و کم‌آبی هم‌چنین مقاومت بیشترش در مقابل اغلب بیماری‌های عفونی و عوامل بیماریزا و در نتیجه‌ی تلفات و ضایعات کمتر است.

براساس این گزارش، از مزیت‌های پرورش شتر به تولید مواد درمانی از آن، تولید محصول سالم، مقاومت بسیار زیاد شتر به بیماری‌ها و شتر وسیله‌ی مناسب برای بارکشی خصوصاً در مناطق کویری است، اشاره کرد.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *